Kolejne turniejowe zwycięstwo dziewcząt z Janowca Kościelnego.

     W finale turnieju piłki nożnej rejonu V, organizowanego pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego, gimnazjalistki z Janowca Kościelnego zajęły pierwsze miejsce i awansowały do kolejnego etapu, przybliżając się tym samym do rozgrywek wojewódzkich.

     Do zawodów zorganizowanych w Białej Piskiej dnia 09 listopada przystąpili mistrzowie powiatów szczycieńskiego, piskiego, a także nidzickiego. Z niewiadomych przyczyn nie dojechał zespół z Mrągowa, w związku z czym każda drużyna otrzymała 3 pkt. przyznane walkowerem.

     Zespół z Janowca Kościelnego w pierwszym spotkaniu pokonał gospodarzy trzy do zera, ustalając wynik rywalizacji już w pierwszej połowie. Kolejny mecz rozegrany pomiędzy dziewczętami z Białej Piskiej, a Wielbarkiem zakończył się rezultatem sześć do zera. W ostatnim spotkaniu stając naprzeciw najlepszym piłkarkom powiatu szczycieńskiego nasza drużyna strzeliła dwanaście goli, po raz kolejny zachowując czyste konto bramek straconych, tym samym udowodniając, iż realny staje się awans do finału wojewódzkiego. Przed zespołem z Janowca został jeszcze jeden etap eliminacji – finał regionu, który zostanie rozegrany na wiosnę.

      Z tego miejsca warto nadmienić, iż nasza drużyna bardzo dobrze zaprezentowała się nie tylko piłkarsko ale i „wizualnie”. Dzięki hojności sponsora mogliśmy zakupić przed zawodami kurtki przeciwdeszczowe, kominy i rękawiczki piłkarskie, które niewątpliwie przydały się podczas rozgrywania spotkań w deszczowej i wietrznej aurze boiska Orlik w Białej Piskiej.

Wyniki poszczególnych spotkań
Janowiec Kościelny – Biała Piska 3:0
Biała Piska – Wielbark 6:0
Janowiec Kościelny – Wielbark 12:0

Tabela końcowa:
1. Janowiec Kościelny 9 pkt. 18:0
2. Biała Piska 6 pkt. 9:3
3. Wielbark 3 pkt. 3:18
4. Mrągowo 0 pkt. 0:9

Przygotował: Rafał Pyra

Galeria zdjęć

tur4 tur3 tur2 tur1