W ramach projektu „Dbamy o ptaki” uczniowie zawiesili w pobliżu szkoły budki lęgowe. Wiedzę na temat  z czego i jak zrobić budki oraz gdzie i kiedy najlepiej je zawiesić zdobyli podczas spotkania z pracownikami Nadleśnictwa Nidzica p. Iwoną Miller oraz p. Piotrem Rogalskim. Budki lęgowe ułatwiają życie ptakom, które budują gniazda w coraz rzadziej spotykanych dziuplach, a do naszego ogrodu mogą wnieść nie tylko bioróżnorodność, ale także pozwolą na obserwację ptasiego życia. Poza tym wiadomo, że ptaki w ogrodzie są niezwykle pożyteczne i pomagają w walce ze szkodnikami. Budki lęgowe powinny być wieszana przede wszystkim tam, gdzie brakuje naturalnych dziupli. Wieszając je trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo ptaków. 
            Budki, które zawiesiliśmy na drzewach przy szkole uczniowie wykonywali podczas warsztatów. Bardzo dużą pomocą przy ich budowie służył p. Leszek Wiński, pracownik naszej szkoły oraz p. Roman Jabłonowski, który pomagał przy zawieszaniu budek na drzewach.
            Mamy nadzieję, że nasze budki lęgowe przyciągną do naszego ogrodu pożytecznych, skrzydlatych gości. Ich życie ułatwią, a nasze na pewno uprzyjemnią.

   Informację przygotowała: Jolanta Radzymińska