‍♂️‍♀️‍♂️Biegi uliczne w Janowie – kolejne medale dla naszych reprezentantów ‍♀️‍♂️‍♀️

20190529_105935

Równo tydzień od ostatniego startu w biegach przełajowych w Jagarzewie pojechaliśmy do Janowa aby w sąsiedniej gminie podjąć rywalizację w XXVIII Otwartych Biegach im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.

Termin 29 maja był dosyć niefortunny, ponieważ część naszych medalistów z Jagarzewa pojechało tego dnia na Dzień Otwarty do jednej z nidzickich placówek oświatowych. My wybraliśmy inny kierunek i decyzja ta była na pewno słuszną. Na 11 reprezentantów naszej szkoły 7 z nich stanęło na podium odbierając medale i gratulacje z rąk wójta gminy – Pana Grzegorza Napiwodzkiego.

20190529_121324

Szymon Szulc, @Bartosz Kosiński, Kuba Rybacki – walczyli do końca, jednak na ostatnich metrach, ostatniej prostej, musieli uznać wyższość – a raczej prędkość swoich rywali. Złoto było bardzo blisko . Sebastian Węgierski jak również Bartosz Pokrzywnicki „na spokojnie” przekroczyli metę na 2 i 3 pozycji w swojej kategorii wiekowej. Niepotrzebnie zestresowany przed startem Olek Olek Mróz swoim wspaniałym biegiem wywalczył srebrny krążek, natomiast Mateusz Sobotka – mistrz powiatu w biegach przełajowych dobiegł na trzeciej pozycji, wzbogacając się o kolejne trofeum – tym razem koloru brąz’owego. Dziewczyny Ania Szczepkowska, Daria Stankiewicz, Julita Ustaszewska walczyły dzielnie do samego końca, jednak tego dnia szybsze były ich koleżanki z innych szkół. Osobiście jestem zadowolony z ich startu ponieważ na trasie biegu nie poddały się i godnie reprezentowały Janowiec Kościelny.

20190529_113454

Bez urazy dla wszystkich powyżej opisywanych ale dla mnie tego dnia zwycięzcą został uczeń, który zrobił niebywały postęp w swoim usprawnianiu. Nikt z nas nie zdaje sobie sprawy jak wiele pracy, wyrzeczeń, trudu, wysiłku ten chłopak włożył aby przez splot nieszczęśliwych okoliczności ponownie móc m.in. tego dnia stanąć do rywalizacji ze swoimi rówieśnikami i jak równy z równym walczyć o złoto. Nie jestem upoważnionym aby opisywać historię Krzyśka niemniej Ci którzy Go znają-znają krętą drogę jaką musiał przebyć by 29 maja móc stanąć na starcie biegu i ruszyć ‘sprintem’ przed siebie. Krzysiek Jóźwiak jest z naszej paczki największym zwycięzcą. Szacunek!

Rafał Pyra

20190529_110400