XII  OGÓLNOPOLSKA PATRIOTYCZNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

20200111_150520W sobotę, 11 stycznia, wraz z przedstawicielami grupy ‘Kibicuj z klasą – Młodzi Patrioci’ uczestniczyliśmy w patriotycznej pielgrzymce kibiców, która po raz 12 odbyła się na Jasnej Górze.

Tego dnia po jasnogórskich błoniach przemieszczali się kibice z wielu regionów naszego kraju. To był ten czas, w którym szaliki, flagi i transparenty klubów z całej Polski ‘nie gryzły się’, znajdując w bezpośrednim sąsiedztwie. Kibice, którzy na co dzień nie zawsze ze sobą sympatyzują w tą sobotę zostali jak gdyby połączeni wspólnym mianownikiem, a w zasadzie mianownikami tj. „Bóg-Honor-Ojczyzna”.  

xii-pielgrzymka-kibicow-jasna-gora-9954-1200Najważniejszym punktem pielgrzymki była msza święta w kaplicy z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Mszy w Kaplicy Cudownego Obrazu przewodniczył i homilię wygłosił arcybiskup Andrzeja Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Na zakończenie kapłani poświęcili tradycyjne barwy klubowe i transparenty patriotyczne.

20200111_142532„Wznieśmy je wysoko w górę, bo to jest najcenniejsza rzecz, jaką mamy, to są barwy, które prowadzą nas przez życie, które stanowią ważną część naszego życia. Niech również te nasze pasje, nasze środowiska kibicowskie uświęca dar Ducha Świętego, dar żywego Boga” – powiedział do nas – kibiców ks. Wąsowicz.

My również mieliśmy ze sobą swoje barwy tzn. flagi (‘Młodzi Patrioci’, ‘Kiedy tracimy pamięć – Tracimy tożsamość’), jak również szale Dumy Warmii – ‘Stomil Polska’, które ‘wzniesione’ zostały poświęcone przez księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego.

20200111_135328Pielgrzymowanie, które rozpoczęliśmy o godzinie 06.00 po 15 godzinach dobiegło końca. Cało i bezpiecznie wróciliśmy do swoich domów zapisując kolejne kilometry (tym razem dokładnie 726 km)  na naszym kibicowsko-patriotycznym szlaku.

20200111_142143Więcej zdjęć z tej pielgrzymki znajdziecie tutaj

Rafał Pyra