Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II), dzięki staraniom księdza J. Lubińskiego prezentujemy w naszej szkole wystawę przygotowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

     Celem wystawy jest przypomnienie postaci, która wpłynęła na bieg historii, pokazanie korzeni Jana Pawła II oraz bogactwa jego życia, osobowości i myślenia.

    Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny” zabiera w podróż po przełomowych momentach życia papieża Jana Pawła II. Widz uczestniczy w narodzinach małego Lolka, poznaje dorosłego Karola z czasu studiów, okupacji i pracy fizycznej w zakładach Solvay; z bliska obserwuje powołanie kapłańskie, biskupstwo i obchody Milenium Chrztu Polski; wybiera się z biskupem Wojtyłą na wyprawy kajakowe z młodzieżą. Śledząc kolejne segmenty wystawy, wita nowego papieża na balkonie Bazyliki św. Piotra, przygląda się jego działalności w czasie pontyfikatu, w końcu towarzyszy mu w chorobie i ostatnich chwilach.

Mamy nadzieję, że zobaczycie ją z bliska już we wrześniu.

Zapraszamy

przygotowała: J. Kazimierska

wjp1 wjp2 wjp3 wjp4