Zwycięstwo Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym w konkursie
Lekcja o Funduszach Europejskich V

    Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące Fundusze Europejskie i wygrała tablicę interaktywną. Konkurs był organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”.

          W ramach programu, podczas niekonwencjonalnych lekcji z użyciem dedykowanych materiałów dydaktycznych, uczniowie z 5 województw mieli szansę dowiedzieć się jak wiele możliwości dają Fundusze Europejskie. W akcji wzięło udział ponad 8000 uczniów z 268 szkół podstawowych (klas 6 – 8) Polski Wschodniej, czyli województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego, a także świętokrzyskiego. W naszej szkole lekcje zostały przeprowadzone w listopadzie przez p. Sylwię Szczepkowską dla uczniów klas 7-8.

          Organizator konkursu zapewnił pakiet materiałów potrzebnych do przeprowadzenia lekcji. Podczas zajęć uczniowie obejrzeli film o programach i inwestycjach realizowanych w Polsce Wschodniej, otrzymali komiksy i zakładki magnetyczne do książek. W trakcie zajęć został przeprowadzony konkurs. Troje uczniów z każdej klasy, którzy najszybciej rozwiązali zadania otrzymali karty upominkowe do sieci Empik. Z klasy VIII byli to: Jan Zielonka, Olaf  Gałęziewski i Kinga Moszczyńska, z klasy VII: Wiktor Gołębiewski, Maja Wesołowska i Wiktoria Wrzeszczyńska.

      Następnym etapem dla nauczyciela realizującego program była możliwość wzięcia udziału w konkursie.  Zadanie konkursowe polegało na opracowaniu hasła promującego Fundusze Europejskie. W grudniu jury konkursowe dokonało wyboru 5 najciekawszych haseł w każdym województwie. Nasze hasło znalazło się wśród najlepszych.  Nagrody jakie otrzymaliśmy to czytnik e-book dla nauczyciela oraz nagroda główna dla szkoły  –  tablica interaktywna.

                                                                               Przygotowała: Sylwia Szczepkowska

wygrana w LOFEV3wygrana w LOFEV4LOFEVwygrana w LOFEV1