„Wolności oddać nie umiem…” – pod takim hasłem 17 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym odbył się koncert Gabriela Fleszara, w którym uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII.
   Nasz gość opowiadał o zgubnych skutkach uzależnień (nikotyna, e-papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze). Artysta zaśpiewał swój największy przebój „Kroplą deszczu”. Potem wykonał utwory z własnego  repertuaru, a także innych artystów, kończąc utworem Chłopców z Placu Broni „Kocham wolność”, który spełnił rolę swoistego podsumowania prelekcji, której myślą przewodnią było pokazanie prawdziwie wolnego życia – wolnego od uzależnień.
   W swojej prelekcji przekonywał młodzież do życia wolnego od nałogów. Podzielił się opowieściami o ludziach uzależnionych od substancji psychoaktywnych, których spotkał na swojej drodze. Świetne piosenki, niebanalne historie oraz refleksje składające się na program  z pewnością pozostaną w pamięci uczniów.
   Koncert został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Janowcu Kościelnym i odbył się w ramach realizacji Programu Wychowawczo –Profilaktycznego na rok szkolny 2019/2020.
     Społeczność uczniowska składa serdeczne podziękowania dla pani Sekretarz Gminy Janowiec Kościelny – Zofii Wielgus za umożliwienie poznania Gabriela Fleszara – wokalisty, gitarzysty i aktora znanego z głównej roli w filmie „Sezon na leszcza” w reżyserii Bogusława Lindy, gdzie zagrał u boku Anny Przybylskiej.  Przeboje „Kroplą deszczu”, „Bilet do nieba” czy „Kto panem, kto sługą” zna cała Polska, a nasi uczniowie mogli ich posłuchać w swojej szkole. Dziękujemy…

Pedagog – Magdalena Tarwacka