We wtorek  14 maja  rozpoczęła się  wizyta naszych partnerów z Hiszpanii,  Grecji i Portugalii  w Polsce.  Dzień pierwszy minął na przelocie i zakwaterowaniu u rodzin goszczących polskich uczniów uczestniczących w projekcie. Oficjalne rozpoczęcie wizyty miało miejsce 15 maja.  W środę rano  staropolskim zwyczajem – chlebem i solą przywitaliśmy naszych gości w szkole. Pani dyrektor Ewa Ostrowska i koordynator projektu p. Piotr Szczepkowski uroczyście powitali i przedstawili naszych gości społeczności szkolnej. Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły p. Judytę Wrzeszczyńską, p. Elżbietę Zielińską i p. Jolantę Radzymińską.  Na początku zespół wokalny Iskierki zaśpiewał polskie piosenki, a uczniowie klasy IV a zatańczyli poloneza, do którego zaprosili również naszych gości.  Następnie spotkaliśmy się  z przedstawicielami naszej gminy w tym z panem wójtem Piotrem Rakoczy. Po krótkiej wycieczce po naszej miejscowości wróciliśmy do szkoły, żeby obejrzeć przygotowane przez uczniów prezentacje na temat tradycyjnych potraw w każdym z partnerskich krajów i ustalić plan działań na najbliższe miesiące.