Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym powiększyła się o grono pierwszoklasistów. W szkole odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  To bardzo ważna i niezwykła uroczystość  w szkolnym kalendarzu imprez, która odbywa się tradycyjnie, jak co roku  w październiku. W apelu udział wzięli uczniowie klas pierwszych, wychowawcy, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.
    Ślubowanie rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu państwowego. Doniosły moment pasowania poprzedził znakomity występ uczniów. Dzieci miały okazję zaprezentować wszystkim obecnym swoje umiejętności w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. Pięknymi wierszami i piosenkami pierwszoklasiści udowodnili, że są już gotowi podołać szkolnym obowiązkom.
      Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie. Pani Dyrektor Ewa Ostrowska dokonała aktu pasowania pierwszoklasistów symbolicznym ołówkiem, przyjmując tym samym pierwszaków w poczet uczniów szkoły. Na zakończenie bohaterowie uroczystości otrzymali dyplomy pasowania na ucznia i upominki.
    Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

Anna Szczepkowska