Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki z oddziału zerowego zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników.

    Dzieci z wielka radością wałkowały przygotowane wcześniej ciasto, wycinały foremkami ulubione kształty, związane z Świętami Bożego Narodzenia, a następnie z niecierpliwością czekały aż się upieką. Potem nastąpiło to, „co tygryski lubią najbardziej” – dekorowanie. Można było fantazjować, bo do dyspozycji mieliśmy kolorowe lukry oraz posypki, koraliki i małe tubki z lukrem do rysowania precyzyjnych wzorów, kresek i napisów. Najprzyjemniejszą chwilą była jednak  degustacja  pierwszych wypieków, pachnących,  jeszcze cieplutkich, dopiero, co wyciągniętych z piekarnika. Na zakończenie kulinarnych warsztatów każde dziecko zabrało kilka wypieków do domu. Zajęcia sprawiły dzieciom wielką radość, a jednocześnie przypomniały jedną z  najstarszych tradycji świątecznych.

      Warsztaty przygotowała dla nas mama Zuzi- pani Paulina Górna,  której serdecznie dziękujemy. Pasja pani Pauliny oraz zaangażowanie dzieci sprawiło, że towarzyszące warsztatom emocje zostaną z nami na długo a może staną się też zachętę do pieczenia pierników w rodzinnym gronie.

                                                                        Judyta Wrzeszczyńska, Sylwia Szczepkowska