W naszej szkole odbywały się zajęcia wychowania fizycznego o profilu „Moduł Turystyki Rowerowej” (traktowane przez inne szkoły, jak również Kuratorium Oświaty jako innowacyjne). Są one alternatywą dla tych uczniów, którzy pragną spędzać swój czas aktywnie, jednak niekoniecznie w systemie zajęć modułowych – czyli gier zespołowych. Janowiecka, szkolna, turystyka rowerowa idealnie wpisuje się w program „Stop zwolnieniom z w-f’u” i jest bardzo rozpoznawalną w regionie. Grupa pokonywała wiele kilometrów reprezentując nasza szkołę i gminę, reklamując ją, będąc widocznymi m.in. za pomocą kamizelek rowerowych z nadrukami loga szkoły, nazwą naszej miejscowości. Obszar, po jakim poruszała się grupa TR to powiat nidzicki, mławski, działdowski. Zajęcia te odbywały się w soboty, grupa liczyła 13 osób plus dwóch opiekunów. Osoby te zostaną dopisane do szkolnej tablicy Rowerowej Rodziny, która raz na rok jest aktualizowana – liczba wyjazdów i przejechanych kilometrów.  W powiecie nidzickim jesteśmy jedyną szkołą, która realizuje taką formę zajęć.

Instruktorzy turystyki rowerowej: Jacek Górny, Rafał Pyra.

Galeria zdjęć