W grupie 5-6-latków ciągle coś się dzieje. Milą niespodzianką był teatrzyk kukiełkowy przygotowany przez nauczycielki: p. Mariannę Zakrzewską, p. Jolantę Radzymińską i p. Bogusławę Gołębiewską. Panie przygotowały inscenizację bajki „Brat i siostra” i wcieliły się w rolę Zosi, Jasia, Sarenki i Staruszka. Zadanie zrealizowano w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”.
„Brat i siostra” to bajka o pomaganiu innym i szacunku dla starszych. Dzieci z dużym zaciekawieniem śledziły losy bohaterów. Po obejrzeniu bajki próbowały znaleźć odpowiedź na pytanie:

Czy i dlaczego warto pomagać innym?
„Dobro, które dajemy innym działa i pomnaża się wracając do nas”- to morał płynący z bajki. Kto daje dobroć i miłość drugiemu, to otrzymuje jeszcze więcej dobroci i serdeczności od drugiego człowieka. Niezwykle ważne jest uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych i uświadomienie konieczności niesienia pomocy.

Dzieci zrozumiały, że każdy może pomagać w miarę możliwości wiekowych i odczuwać satysfakcję i radość z dzielenia się dobrem z drugim człowiekiem.
Przygotowała: Jolanta Radzymińska