Nasza szkoła na „Gminnym Święcie Pieczonego Ziemniaka 2019„.

        W tym dniu nawet pięknie udekorowany wjazd do szkoły przypomina, że w  Janowcu są dożynki. Już wchodząc na stadion goście mogli obejrzeć wystawę plastyczną prac naszych uczniów, plon wojewódzkiego konkursu pt. „Dobre relacje w mojej rodzinie” przeprowadzonego z okazji XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.

      W  tym roku po raz pierwszy w długiej historii tego święta stoisko naszej szkoły prezentowaliśmy wspólnie ze Szkołą Podstawową im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie i Stowarzyszeniem Kulturalno-Oświatowym  Bene Fide. Połączonymi siłami pokazaliśmy symbolicznie państwa z którymi współpracujemy w ramach projektu  Erasmus+ pod tytułem „Szacunek dla naszego dziedzictwa”. Cieszymy się, że pomysł który zrodził się na zakończeniu obchodów wojewódzkich Dni Rodziny został sprawnie zrealizowany. Dzięki temu większe grono mieszkańców naszej gminy mogło zobaczyć efekty naszej pracy. Szkoła w Janowcu Kościelnym przygotowała opis i fotografie dotychczasowych działań oraz Polskę i Hiszpanię. Szkoła w Waśniewie prezentowała Grecję, a Bene Fide – Portugalię. Dopełnieniem plastycznej oprawy stoiska były serwowane potrawy charakterystyczne dla tych czterech krajów, przygotowane przez rodziców naszych uczniów uczestniczących w projekcie. U nas też można było obejrzeć, na wystawie zdjęć i w kronice, dokonania Młodzieżowej Rady Gminy. Pracownicy naszej szkoły serwowali także „pyszności z grilla„.

Przygotowała: Jadwiga Kazimierska

Galeria zdjęć