W tym roku po raz pierwszy uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej  im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym, pod opieką nauczycieli matematyki – p. E. Wesołowskiej, p. J. Kazimierskiej i p. S. Żebrowskiej,  wzięli udział w VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. W tym dniu zostały przeprowadzone  egzaminy z tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 100 uczniów.  Tytuły „Eksperta Tabliczki Mnożenia” uzyskało 34 uczniów. Następnie uczniowie rozwiązywali łamigłówki, grali w gry i uczestniczyli w zabawach matematycznych. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.
Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Przygotowała  Edyta Wesołowska

Galeria zdjęć

sdtm15