W  naszej szkole Dzień Pluszowego Misia odbył się 26 listopada. W pięknie udekorowanej sali p. Wiesława Górna powitała uczniów klas  I – III i wychowawców. Na samym początku przedstawiła historię pluszowego misia i przeczytała piękny wiersz „Przyjaciel Misio”. Zachęciła także do obejrzenia wystawki książek zawierających opowiadania i wiersze o pluszowych misiach.
          Następnie  uczniowie z klasy IVa metodą teatrzyku „kamishibai” przedstawili fragmenty książki  „Kubuś Puchatek i Przyjaciele”. Uczniom spodobała  się ta forma przekazu. Z wielką uwagą oglądali i słuchali o zabawnych przygodach  misia i jego towarzyszy.
      Po obejrzeniu teatrzyku, uczniowie przystąpili do pracy z zakodowanymi obrazkami. Uczniowie byli zaangażowani, chętni do pracy, świetnie sobie poradzili. Efektem ich  działań  były oczywiście misie. To była naprawdę wspaniała zabawa, pełna uśmiechu i radości.Na spotkanie z Kubusiem Puchatkiem zaprosiliśmy także przedszkolaków i „zerówkę” Czekamy na następny Światowy Dzień Pluszowego Misia, który niestety będzie dopiero za rok.
             Inicjatorką całego przedsięwzięcia była p. Wiesława Górna. W przygotowania włączyły się też: p. Jolanta Radzymińska, p. Marianna Zakrzewska i p. Magdalena Tarwacka.

                                                                                               Opracowanie: Wiesława Górna