W dniu 28 czerwca wyruszyłem w kolejną podróż jednośladem na Kresy Wschodnie. Po zeszłorocznej wyprawie na Ukrainę, tym razem kierunkiem obranym były aż dwa państwa bloku wschodniego, a dokładniej Białoruś i Litwa.

  Cały fotograficzno-filmowy przegląd swojej wyprawy, jak również szerszy opis ‘przeżyć i obserwacji’ postaram się przygotować i zamieścić na stronie facebook ‘Kibicuj z klasą’. W dniu dzisiejszym chciałbym podsumować w kilku zdaniach tegoroczny wyjazd, który odbył się pod nazwą „Światło Pamięci – Śladami Polskiej Historii”, zamieszczając również kilka zdjęć z miejsc, w których miałem możliwość postawić stopę.

Kierunek: Polska, Białoruś, Litwa, Polska
P: Olsztyn, Mrągowo, Ełk, Augustów, Suwałki, Olecko
B: Grodno, Lida, Nowogródek, Mir, Stołpce, Mińsk, Kuropaty
L: Troki, Ponary, Wilno, Zułowo, Kowno, Mariampol

Czas trwania wyprawy: 12 dni

Pokonany dystans: 1720 kilometrów / ze względu na fatalne warunki pogodowe zmuszony zostałem skrócić wyjazd o blisko 60 kilometrów zaliczając ‘nie-dojazd’ do Nieświeża.

Patronat honorowy:
Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Pan Artur Chojecki,
Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Gustaw Marek Brzezin.

Patronat medialny: Gazeta Polska, Tygodnik Gazeta Nidzicka.

Sponsor odzieżowy: Ultrapatriot.

      Produkty Ultrapatriot są przeznaczone dla osób dumnych z pochodzenia, kibicujących Polsce pod każdym względem (nie tylko na arenach sportowych). Projekt ULTRAPATRIOT nie jest powiązany z żadną polityką, ani ugrupowaniem. Misją firmy jest propagowanie zdrowego polskiego patriotyzmu, tradycji, tożsamości narodowej, pozytywnego wizerunku polskiego ruchu kibicowskiego.

Partnerzy wyprawy: Towarzystwo Miłośników Wołynia i Polesia Olsztyn, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Olsztyn, Starostwo Powiatowe Olsztyn, Starostwo Powiatowe Nidzica, Stowarzyszenie Rodzina Ponarska Gdańsk, Niezależny Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Towarzystwo Turystów Przyrodników i Krajoznawców Warszawa, Bank Spółdzielczy Nidzica, Grupa PSB Dom Nidzica, Luvena, Luboń p.Poznań, BIO-GEN Namysłów, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Polscy Kibice dla Kresowiaków Przeworsk, grupa prawników z Mławy.

     Realizacja projektu ‘Światło Pamięci’ nie byłaby możliwa gdyby nie zaangażowanie ww. instytucji, organizacji, firm, a także wielu wspaniałych osób chcących zachować anonimowość. W tym miejscu bardzo chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy nie odwrócili się ode mnie i dostrzegli, że to co robię ma sens i jest wartościowe. To dzięki Wam udało mi się sprawnie zrealizować zamierzone cele związane z tą wyprawą. Byliście ze mną od jej początku do samego zakończenia. Mając przy swoim boku taką wspaniałą 'Armię Patriotów’ było dla mnie wielkim honorem i zaszczytem reprezentować Was wszystkich na Kresach Wschodnich. Serdeczne Bóg zapłać.

Przygotował: Rafał Pyra

Galeria zdjęć