Stoisko sportowe, mecze towarzyskie, konkursy, nagrody, wyróżnienia

     Na tegorocznym Gminnym Święcie Pieczonego Ziemniaka odbyło się kilka interesujących wydarzeń związanych ze sportem, o których warto wspomnieć: sportowe stoisko szkolne, rywalizacja zespołów z Janowca Kościelnego i Kaliningradu w meczu piłki nożnej, konkursy programu „Kibicuj z klasą”, a także nagrody i wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie sportu.
      Po raz pierwszy na tym gminnym święcie, powstało stoisko szkolne dot. programu „Kibicuj z klasą. Trening czyni mistrza”, na którym to można było dowiedzieć się o wynikach dotychczasowej pracy z dziećmi i młodzieżą, organizowanej w ramach tego projektu. Zostały zaprezentowane osiągnięcia sportowe uczniów w roku szkolnym 2014/2015, fotorelacja ze wszystkich turniejów, w jakich brała udział nasza grupa, a także zdjęcia z wyjazdów na stadiony piłkarskie, zbiór szalików, koszulek, maskotek klubowych, które zostały nam przekazane podczas wizyt na obiektach w całej Polsce.
      Odbył się również konkurs plastyczny dla uczniów SP, a także zręcznościowy dla młodzieży gimnazjalnej. Wystarczyło pokolorować obrazek – logotyp programu, aby otrzymać koszulkę UEFA Respect, natomiast aby wygrać piłkę nożną, szalik klubowy, bądź maskotkę klubową należało jak najszybciej ułożyć puzzle stadionu piłkarskiego. Stoisko cieszyło się sporym zainteresowaniem przybyłych gości, ale przede wszystkim dzieci szkolnej, która chętnie przyłączała się do zabawy.
       Na boisku Orlik odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy zespołami z Janowca Kościelnego i Kaliningradu, kategorii dziewcząt i chłopców. Nasza żeńska drużyna po widowiskowym meczu, bez najmniejszych problemów poradziła sobie z przeciwniczkami, wygrywając 4:0. Chłopcy z Janowca również okazali się lepszym zespołem, pokonując swoich kolegów z Rosji 6:3. Pomimo tego, że oba spotkania toczyły się przy bardzo obfitych opadach deszczu, zawodniczki i zawodnicy dostarczyli nam mnóstwo pozytywnych emocji. Po zakończeniu rywalizacji i przejściu na boisko w Kucach, na scenie zostały wręczone zespołom puchary okolicznościowe za udział w tym spotkaniu. Trofea koloru złotego zostały w Janowcu Kościelnym.
     Drużyny, które w tym roku reprezentowały Janowiec Kościelny w szkolnych rozgrywkach sportowych zostały zaproszone na sesję Rady Gminy, na której pogratulowano nam wyników, a także wręczono nagrodę za osiągnięcia w dziedzinie sportu w roku 2014/2015. Otrzymała ją drużyna dziewcząt za zdobycie tytułu „Mistrzowie Województwa W-M w Halowej Piłce Nożnej kat. Kobiet 2015”. Komisja konkursowa przyznała również dwa wyróżnienia – pierwsze dla zespołu chłopców GIM za zdobycie Mistrzostwa Województwa W-M w Piłkarskiej Kadrze Czeka, natomiast drugie dla drużyny chłopców SP za wygranie turnieju Akademii Piłkarskiej Stomil Olsztyn. Z racji tego, iż nie wszyscy zawodnicy mogli uczestniczyć w tym jakże miłym wydarzeniu, postanowiliśmy zabrać ze sobą tylko przedstawicieli tychże zespołów.
      Zespół dziewcząt Gimnazjum: Katarzyna Kołacz, Beata Łączyńska, Patrycja Rybacka, Weronika Iwanowska, Zuzanna Rakoczy, Milena Malinowska, Kinga Korczak, Klaudia Korczak, Dominika Szypulska, Małgorzata Szypulska, Patrycja Bem, Magdalena Szczepkowska, Katarzyna Nowakowska, Alicja Leśnikowska.

Przygotował: Rafał Pyra

Galeria zdjęć