Dnia 20.09.2019 roku, tak jak w poprzednich latach, przystąpiliśmy do akcji   ,,Sprzątanie świata”.
                                                Hasło tegorocznej edycji to: 
                                    „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”
Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Poszczególne klasy wraz z opiekunami przystąpiły do posprzątania przydzielonych im terenów w obrębie miejscowości Janowiec Kościelny. Uczniowie zaopatrzeni w kamizelki odblaskowe, rękawice i worki wyruszyli na swoje rejony. Całej akcji sprzyjała piękna i słoneczna pogoda.

          Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział we wspólnym działaniu na rzecz poszanowania środowiska. Była to wspaniała lekcja ochrony środowiska. Uczniowie na pewno wyciągnęli wnioski z tej lekcji.
Koordynatorami akcji były:  Aneta Lejk, Krystyna Szulczak i Jolanta Radzymińska.
          Dziękujemy Urzędowi Gminy w Janowcu Kościelnym za pomoc w organizacji całej akcji.         
                                                                                           Opracowała: Aneta Lejk