Rzecznik Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotował dla uczniów szkół podstawowych lekcje edukacyjne na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce.  Nasza szkoła również włączyła się do tego programu. Dnia 15 grudnia 2016 r. odbyły się zajęcia przeprowadzone przez Rzecznika Praw Pacjenta p. Ewę Górko. Lekcje odbyły się w klasach III, IV i V. Na zajęciach dzieci uzyskały podstawową wiedzę na temat praw pacjenta dziecka, zapoznały się z Kartą Dziecka Pacjenta, przypomniały numery alarmowe i zasady ich stosowania. Lekcje odbyły się przy wykorzystaniu różnorodnych materiałów edukacyjnych dostosowanych do możliwości poznawczych dzieci. Każdy uczestnik spotkania otrzymał drobny prezent, a najbardziej aktywni książkę Grzegorza KasdepkeKuba i Buba w szpitalu, czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko lub płytę. Zajęcia cieszyły się wśród dzieci bardzo dużym zainteresowaniem. Prowadząca zajęcia pani Ewa była pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania dzieci naszej szkoły. Dziękujemy za ciekawe zajęcia i zaangażowanie pani rzecznik.

Informację przygotowała Sylwia Szczepkowska

Galeria zdjęć:

2