19 lutego 2020 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ppłk. Adama Szymanowicza, prodziekana Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W dwugodzinnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy siódmej i ósmej.

        Pan pułkownik okazał się pasjonatem historii. W bardzo ciekawy i przystępny sposób przedstawił zebranym historię elitarnej formacji Wojska Polskiego, czyli husarii. Wykład był wzbogacony pokazem multimedialnym, dzięki któremu uczniowie mogli poznać elementy uzbrojenia i wyposażenia używanego przez żołnierzy polskich w XVI i XVII wieku, co jeszcze bardziej przyciągało uwagę słuchaczy.

       W drugiej części spotkania uczniowie mieli okazję poznać zasady rekrutacji do AWL we Wrocławiu oraz, jak wygląda nauka i życie codzienne studentów, czyli podchorążych tej wrocławskiej uczelni wojskowej. Słuchacze dowiedzieli się, gdzie uzyskać w przyszłości szczegółowe informacje na temat rekrutacji, jak ważna jest aktywność fizyczna i wysoka sprawność fizyczna oraz, że bardzo istotne są wysokie wyniki z egzaminu dojrzałości. Kandydaci na oficerów Wojska Polskiego wiedzą już, jak się przygotować, by zdać egzaminy wstępne do tej znamienitej uczelni.

     Za rzeczową wiedzę, ciekawy przekaz i życzliwe porady uczniowie nagrodzili Gościa gromkimi brawami.

                                                            Przygotowała: Krystyna Szulczak

Galeria zdjęć

zdjęcie 1 zdjęcie2 zdjęcie3 zdjęcie4 zdjęcie6