Policjanci z wizytą u pierwszoklasistów

13  września uczniów naszej szkoły odwiedzili Policjanci z nidzickiej komendy i… Mrówka.

Jesień należy do jednych z najtrudniejszych okresów dla niechronionych uczestników ruchu drogowego. Zarówno kierujący jak i piesi muszą zawczasu przestawić swój sposób myślenia i postępowania na drodze – dostosować się do niesprzyjającej pogody oraz złej widoczności. Dlatego też po raz kolejny nidziccy policjanci przy współpracy z wszystkim samorządami w naszym powiecie, włączyli się do kampanii „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzięki hojności jednej z nidzickim firm w tym roku wszystkie pierwszaki otrzymają odblaskową mrówkę.

Nie wstydźmy się być widoczni, nie wstydźmy się być bezpieczni!!!

Przypominamy, że każdy pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku. Za brak odblasku policjanci mogą nas ukarać mandatem karnym w wysokości do 100 zł.

Źródło KPP w Nidzicy

policja1a

policja2a