Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

       Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 3 września 2018 roku uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2018/2019. Wielu uczniów przybyło do szkoły z optymistycznym nastawieniem i ogromnym zapałem do pracy. Uroczystość rozpoczęła się, jak co roku, o godzinie 8.30, Mszą Świętą w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym. O godzinie 9.30 uczniowie, rodzice i nauczyciele udali się do sali gimnastycznej naszej szkoły. Na początku wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewany hymn państwowy. Minutą ciszy i zapaleniem zniczy uczczono kolejną rocznicę wybuchu II wojny światowej i pamięć poległych w czasie tych tragicznych dni.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Szkoły – Ewa Ostrowska, która serdecznie powitała wszystkich uczniów, a w szczególności tych którzy po raz pierwszy przyszli do naszej szkoły oraz rodziców i grono pedagogiczne, a także przedstawiła najważniejsze informacje dotyczące organizacji nowego roku szkolnego.
       Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli oraz rodziców skierował przedstawiciel gminy pani Joanna Krajewska. Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

     Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole w roku szkolnym 2018/2019.

Przygotowała: Sylwia Szczepkowska

Galeria zdjęć