Święto Plonów zwane w gminie Janowiec Kościelny Świętem Pieczonego Ziemniaka jest już lokalną tradycją od 34 lat.  Również społeczność naszej szkoły od lat włącza się w jego realizację przygotowując stoisko szkolne.
       W tym roku była to okazja do promocji naszego projektu Erasmus + „Szacunek dla naszego dziedzictwa”. Przygotowane zostały stoiska prezentujące poszczególne kraje projektowe, czyli: Polskę, Grecję, Hiszpanię i Portugalię. Znalazły się na nich flagi państw, ich symbole, a także potrawy charakterystyczne dla każdego z krajów. W przygotowanie potraw zaangażowali się rodzice naszych uczniów za co serdecznie dziękujemy. Była również wystawa zdjęć pokazująca nasze działania w pierwszym roku projektu.
     Zespół Erasmus + dziękuje za pomoc w organizacji stoiska Szkole Podstawowej im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie -Grabowie i Stowarzyszeniu Kulturalno- Oświatowemu BENE FIDE a także szczególnie wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym.

Koordynator projektu-Piotr Szczepkowski