Dnia 22.03.2017r. o godz. 12.00  w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyła się promocja książki Ryszarda Juszkiewicza pt. „Gmina Janowiec Kościelny(Szczepkowo Borowe) w latach 1939-1945”. Przybyłych gości powitała Pani kierownik SOK-u i przybliżyła zebranym sylwetkę autora książki. Obejrzeliśmy prezentacje zdjęć ze spotkań na seminariach w Janowcu, gdzie profesor bierze czynny udział dzieląc się swoimi wiadomościami na temat naszej gminy w okresie  okupacji i nie tylko. Następnie głos  zabrała Pani wójt Bożena Grochala dziękując Panu profesorowi za napisanie kolejnej książki w liście gratulacyjnym i  wiązance kwiatów. Także uczennice naszej szkoły odczytały i wręczyły list  gratulacyjny i piękną wiązankę kwiatów dla autora książki. Pani wójt odczytała dwa piękne wiersze napisane przez naszą ludową poetkę Barbarę Krajewską w podzięce dla Pana Ryszarda Juszkiewicza . Następnie oddano głos autorowi książki i rozpoczęła się dyskusja, wszyscy mogli zadać pytanie na temat książki. Zgromadzeni na widowni gimnazjaliści i uczniowie ze Szkoły Podstawowej  Zespołu Szkół w Janowcu Kościelnym  i w Waśniewie mogli wysłuchać i dowiedzieć się o działaniach Armii Krajowej  w czasie wojny i po jej zakończeniu na terenie naszej gminy . Każdy z obecnych na spotkaniu  miał możliwość kupić książkę i autografem zaproszonego gościa.

Przygotowała: Wiesława Górna

Galeria zdjęć