Wycieczki dla szkół

Nasza szkoła w tym roku dostała dofinansowanie do wycieczek edukacyjnych z programu MEiN „Poznaj Polskę” w kwocie 20000 zł. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie nauczycieli poprzez wzbogacenie i uatrakcyjnienie procesu dydaktycznego. Dzięki temu dofinansowaniu ponad 120 uczniów   w maju i czerwcu br. pozna miejsca ważne dla każdego Polaka. Zaplanowane są trzy wycieczki.

Klasy I- III i IV-VI pojadą na dwie jednodniowe wycieczki do Warszawy, gdzie zobaczą między innymi Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, historyczny zespół Starego Miasta z Traktem Królewskim, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Uczniowie klas starszych w dwudniowej wycieczce udadzą się do kolebki polskiej państwowości, czyli do Wielkopolski.  Pierwszego dnia odwiedzą Poznań, a tam Bazylikę archikatedralną Świętych Apostołów Piotra i Pawła – jeden z najstarszych polskich kościołów i najstarszą polską katedrą, położoną na Ostrowie Tumskim, miejsce pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalne miejsce chrztu Mieszka I. Drugiego dnia zwiedzą pierwszą stolicę Polski- Gniezno. Zobaczą Bazylikę prymasowską Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny , w której znajdują się relikwie św. Wojciecha i słynne drzwi gnieźnieńskie. Odwiedzą także Muzeum Początków Państwa Polskiego. Ostatnim miejscem wizyty naszych uczniów będzie Muzeum Archeologiczne i rezerwat w Biskupinie.

Program „Poznaj Polskę” to atrakcyjny sposób na poznanie naszego dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Przygotowała: Sylwia Szczepkowska

Zmiana wielkości czcionki