Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno-Edukacyjnej „Pola Nadziei.  Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei i tworzeniu „pól nadziei”. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy. Wolontariusze z naszej szkoły, członkowie Szkolnego Koła PCK wraz z Panią Dyrektor posadzili 280 sztuk cebulek żonkili, które otrzymaliśmy od Hospicjum Domowego Stacja opieki Caritas w Nidzicy. W akcję zaangażowali się również nauczyciele: Pani  A. Piotrkowska, Pani J. Wrzeszczyńska, Pani G. Szczepkowska i Pan S. Kazimierski. Nasze „pole” na terenie szkoły przygotował Pan R. Jabłonowski. Czekamy do wiosny...

Przygotowała: A. Piotrkowska

Galeria zdjęć