19 maj niedziela był kolejnym dniem naszego międzynarodowego spotkania. Nadszedł czas, żeby pokazać naszym partnerom pieśni, tańce i lokalne tradycje. Dlatego tego dnia udaliśmy się do Garncarskiej Wioski w Kamionce. Tam odbyły się warsztaty z rękodzieła, podczas których uczniowie po krótkim pokazie, własnoręcznie ulepili naczynie, figurkę lub inny przedmiot z gliny. Następnie odbyły się występy naszych uczniów z zespołu Iskierki przygotowanych przez p. Judytę Wrzeszczyńską. Dziewczynki zaśpiewały nasze tradycyjne piosenki ludowe, które bardzo podobały się partnerom z Erasmusa i zgromadzonym gościom. Następnie występ lokalnego zespołu Pobożan zachęcił wszystkich do wspólnej zabawy i tańca. W Kamionce nastąpiło również oficjalne pożegnanie i wręczenie certyfikatów uczestnictwa. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkową koszulkę z logo projektu. Niestety pogoda pokrzyżowała nam trochę szyki i zamiast ogniska mieliśmy kiełbaski z grilla. Na koniec cała grupa zintegrowała się przy zabawach i pląsach przygotowanych przez p. Jacka Górnego.

Za pomoc w organizacji spotkania a także całej wizyty dziekuję całej polskiej grupie projektowej. W skład grupy wchodzą:  Ewa Ostrowska – dyrektor, Piotr Szczepkowski – koordynator, Jacek Górny – wicedyrektor oraz nauczyciele Sylwia Szczepkowska, Judyta Wrzeszczyńska i Zbigniew Czechowski.