Rok 2018 jest szczególny dla całego Kościoła, a szczególnie dla diecezji płockiej.  To 450 lat temu dla nieba urodził się św. Stanisław Kostka – patron dzieci i młodzieży.

            Dnia 15 września 2018r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w  Janowcu Kościelnym uczestniczyli w pielgrzymce do Rostkowa. Autokarem udaliśmy się do Przasnysza, miejsca chrztu św. Stanisława. Przed wyjściem sprzed kościoła, gdzie ochrzczony był św. Stanisław Kostka, młodsi uczestnicy pielgrzymki mogli zobaczyć nowy mural z ze świętym, wykonany na ścianie budynku parafii św. Wojciecha. Twarz patrona młodzieży „spoglądała”  na 20 grup wychodzących do Rostkowa, miejsca narodzin i życia naszego patrona. Na miejsce wchodziliśmy w rzęsistym deszczu.  Na  placu przed kościołem witał nas śpiew zespołu Solo Dios Basta z parafii Świętego Krzyża w Płocku.

         Uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, której przewodniczył biskup pomocniczy diecezji płockiej
ks. Mirosław Milewski. W modlitwach zawierzyliśmy naszą parafię, szkołę, nauczycieli i wychowawców oraz intencje z którymi przyszliśmy.

Obecna, 36 pielgrzymka dzieci i młodzieży do Rostkowa  odbyła się pod hasłem „Kostka znaczy więcej

            Dyrekcja, opiekunowie i uczniowie dziękują pani wójt Bożenie Grochala za udostępnienie nam autokaru, a ks. kan. Jackowi Lubińskiemu za duchową opiekę.

Opiekunom p. Elżbiecie Kownackiej, p. Karolinie Wrzeszczyńskiej, Dominice Jabłońskiej oraz p. Ewie Pszczółkowskiej i państwu Jabłońskim dziękuję za pomoc w zorganizowaniu pielgrzymki.

Przygotowała: Agnieszka Piotrkowska

Galeria zdjęć