Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym już kolejny raz wzięła udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery organizowanym przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej w dniach 18-22 października 2021 r.

 Tegoroczny OTK organizowany był pod hasłem Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność i miał na celu wpieranie rozwoju kariery, przegląd dotychczasowych kompetencji i rozwój kreatywności jego uczestników. W naszej szkole skupiliśmy się w tym roku głównie na rozwijaniu kreatywności. Dla uczniów klas starszych zostały przeprowadzone zajęcia pt.” Co to jest kreatywność i jak ją rozwijać”? Uczniowie rozwiązywali zadania i ćwiczyli kreatywność a następnie stworzyli niesamowite plakaty na ten temat. Młodsze dzieci wzięły udział w konkursie zagadek o zawodach, układały puzzle i wykonywały plakaty o przedstawicielach zawodów .

W szkolnym Ośrodku Kariery powstała gazetka na temat kreatywności a z materiałów udostępnionych nam przez Komendę Powiatową Policji w Nidzicy uczniowie mogli się dowiedzieć jak zostać policjantem.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i olbrzymią kreatywność.

Chcemy również poinformować że uczniowie klas VII otrzymali nagrody za udział w teście o oszczędzaniu w ramach realizacji projektu „Kokosza grosz do grosza”. Z klasy VII a są to: Maksymilian Murzynowski, Maciej Tański i Jakub Miecznikowski z klasy VIIb- Igor Jabłoński, Miłosz Pianka i Michał Jabłonowski.

Serdecznie Gratulujemy.

                                                                                             Sylwia Szczepkowska, Magdalena Tarwacka