We wtorek 30 października br. dyrektorzy szkół z naszego województwa podpisywali umowy dotyczące dostępu do bezpłatnego szybkiego Internetu w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej  (OSE) realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, którego Operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK. OSE oznacza równe szanse w dostępie do nowoczesnej edukacji, m.in. dzięki dostępowi do zasobów edukacyjnych, które są w sieci, możliwości komunikowania się z innymi szkołami, realizowania wspólnych projektów edukacyjnych. Pozwoli  ona na modyfikację metod nauczania i przyczyni się do rozwoju nowych form kształcenia oraz umożliwi stałe podnoszenie kompetencji i umiejętności cyfrowych. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym przystąpiła do programu OSE, a w jej imieniu umowę podpisał wicedyrektor p. Jacek Górny. W ciągu pół roku nasza szkoła zostanie podłączona do szerokopasmowego Internetu.

Przygotował: Stanisław Kazimierski

20181030_10491420181030_104128