Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w bibliotece szkolnej

 

      Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.

      Ogólnopolski ,,Dzień Głośnego Czytania” obchodzony jest 29 września i został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Ideą święta jest czytanie na głos, które stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo oraz pobudza wyobraźnię. 

      W naszej szkole 30 września 2019 roku odbyła się akcja głośnego czytania w zerówce oraz w klasach I – III szkoły podstawowej. Nauczyciel bibliotekarz, Krystyna Szulczak, przeczytała dzieciom fragment książeczki pt. „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków„. Dzieci z  zaciekawieniem wysłuchały fragmentu opowiadania. Aby zachęcić maluchy do codziennego głośnego czytania, każda klasa otrzymała książeczkę,  planszę na 21 naklejek i naklejki. Naklejkę przyzna wychowawca za pilne słuchanie lub głośne czytanie przez 10 minut opowiadań  o przygodach Słodziaków. Po zapełnieniu wszystkich okienek z karty, klasy otrzymają upominki. Tak więc, miłego czytania !

                                                                              Informację przygotowała: Krystyna Szulczak

Galeria zdjęć

gczyt6 gczyt5 gczyt4 gczyt3 gczyt2 gczyt1