11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.
           W naszej szkole uroczystość ta miała miejsce 8 listopada o g. 11.11. Apel upamiętniający
101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy od odśpiewania czterech zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się w ten sposób do akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży „Szkoła do hymnu”.
  Następnie uczniowie klasy VIa oraz uczennice szkolnego zespołu wokalnego „Iskierki” przedstawili montaż słowno- muzyczny pt. „Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym” poświęcony tej wyjątkowej dla każdego Polaka rocznicy.

   Młodzież doceniła poświęcenie naszych przodków kończąc apel słowami-„ Dziś MY – spadkobiercy idei i marzeń kilku pokoleń Polaków o niepodległej Ojczyźnie, wdzięczni naszym praojcom za zwycięstwo w walce z zaborcą, zapewniamy, iż ofiara z blizn i krwi, przelana na drodze do niepodległości, nigdy nie zostanie zapomniana. Bądźmy,  zatem obywatelami świata, Europejczykami, pamiętając jednocześnie skąd nasz ród. Nie wstydźmy się religii, tradycji i ideałów naszych przodków. Bądźmy dumni z dziejów i kultury naszego tysiącletniego narodu, bo tak jak drzewo bez korzeni, tak naród bez historii nie ma szans na przetrwanie.”
   Montaż słowno- muzyczny przygotowali uczniowie klasy VIa pod kierunkiem nauczycieli historii pani Sylwii Szczepkowskiej i pana Zbigniewa Czechowskiego. Piosenki zaśpiewali uczniowie przygotowani przez panią Judytę Wrzeszczyńską, a piękną dekorację wykonała pani Anna Szczepkowska.

                                                       Sylwia Szczepkowska