Dnia 8 listopada 2017 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta  11 Listopada zwanego Świętem Niepodległości. W tym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

     Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy IIa i IIb gimnazjum pod kierunkiem  pani E. Wesołowskiej i pani S. Żebrowskiej. W akademii wzięła również udział uczennica klasy II  SP  oraz  uczeń klasy VII SP. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono niepodległościowe losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918.  Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana pod okiem pani A. Szczepkowskiej. Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.

Przygotowała  Edyta Wesołowska

Galeria zdjęć

niep18