6 września biblioteka szkolna zaangażowała się w akcję Narodowe Czytanie 2019. W tym roku zaprosiliśmy do wspólnego czytania szanownych gości – przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą. Swoją obecnością zaszczycili nas: 

Pan  Piotr Rakoczy – Wójt Gminy Janowiec Kościelny

Pan Waldemar Pyracki – Kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury w Janowcu Kościelnym

Pani Marianna Malinowska – Przewodnicząca Rady Gminy w Janowcu Kościelnym

Pani Marzena Radzymińska – Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy  Społecznej w Janowcu Kościelnym

Pan Cezary Szewczyk – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Janowcu Kościelnym

Pani Alicja Szczypińska – pracownik Publicznej Biblioteki w Janowcu Kościelnym

Pani Ewa Ostrowska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym

Pani Beata Murzynowska – przedstawicielka rodziców naszej szkoły

Maksymilian Murzynowski – uczeń klasy  V SP

Na spotkaniu obecni byli również uczniowie klas piątych wraz z opiekunami.

       Akcja Narodowego Czytania odbywa się już po raz ósmy.   Będziemy czytać w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku będzie to zbiór zatytułowany Nowele polskieDobra pani – Eliza Orzeszkowa, Dym – Maria KonopnickaKatarynka – Bolesław PrusMój ojciec wstępuje do strażaków, ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą – Bruno SchulzOrka – Władysław Stanisław ReymontRozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan ŻeromskiSachem – Henryk SienkiewiczSawa ,z cyklu: Pamiątki Soplicy – Henryk Rzewuski ) 

 W naszej szkole do wspólnego czytania wybraliśmy nowelę Bolesława PrusaKatarynka„.

        Wszyscy zebrani z uwagą zasłuchali się w treść  czytanej przez naszych gości lektury. Emocje malowały się na twarzach zarówno czytających, jak  i słuchaczy. Umówiliśmy się już na wspólne Narodowe Czytanie za rok. 

    Wydarzenie zostało zorganizowane przez nauczycieli biblioteki szkolnej – Panią Dyrektor, Ewę Ostrowską i Krystynę Szulczak oraz polonistkę naszej szkoły, Iwonę Chmielewską. Piękne dekoracje przygotowały:  p. Jolanta Radzymińska i p. Marianna Zakrzewska.

 PrzygotowałaKrystyna Szulczak

Galeria zdjęć