diver1    W dniach 05.02.19 i 07.02.19 uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym uczestniczyli w prezentacji pt. Moja pasja – nurkowanie. Zajęcia odbyły się ramach cyklu zajęć z zawodoznawstwa. Poprowadziła je p. Barbara Waśniewska, która od kilku lat nurkuje  na głębokość do 30 metrów.

    Podczas zajęć uczniowie poznali tajniki nurkowania rekreacyjnego, obejrzeli elementy sprzętu nurkowego, a następnie pod kierunkiem prowadzącej złożyli go ( w języku nurkowym nazywa się to klarowaniem sprzętu). Chętni mogli przymierzyć jacket z butlą i sprawdzić, jak oddycha się z automatu. Dowiedzieli się także, w jaki sposób nurkowanie może stać się pomysłem na życie, co trzeba zrobić, aby stać się profesjonalnym nurkiem i jakie możliwości zawodowe się z tym wiążą.

     Uczniowie mieli możliwość obejrzenia zdjęć i filmów podwodnych z różnych miejsc na świecie. Zadawali mnóstwo pytań i byli żywo zainteresowani tematem. Kto wie, może ktoś zwiąże swoją przyszłość z nurkowaniem? Zajęcia były z pewnością dobrą lekcją tego, że warto mieć i rozwijać swoje pasje, warto dążyć do tego, żeby być coraz lepszym w tym, co nas interesuje.

Przygotowała: p. Barbara Waśniewska

Więcej zdjęć wkrótce…

nurekmrozu1