Sukcesy naszych uczniów w OTWP „Młodzież zapobiega pożarom„.

      Stało się już tradycją to że nasza szkoła bierze udział w eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom„. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje szkolne

Eliminacje szkole w dwóch kategoriach wiekowych zostały przeprowadzone w naszej szkole 26 marca 2018 roku. Do kolejnego gminnego etapu zakwalifikowani zostali uczniowie:

Szkoła Podstawowa IV-VIMateusz Moszczyński- kl.VI, Dawid Kozicki kl.VI, Adam Moranko kl.VI, Wiktoria Wrzeszczyńska kl. VI, Tobiasz Walendziak kl. V.

Gimnazjum i klasa VII SP Zielonka Adam kl.VII SP, Bukowski Adrian kl. VII SP, Gałęziewski Olaf kl.VII SP, Skierska Katarzyna kl.II a, Rogoziński Eryk kl. II b.

Eliminacje gminne

W dniu 5 kwietnia 2018 r. odbyły się eliminacje gminne w których uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca przechodząc do etapu powiatowego.

 W kategorii szkoły podstawowe I miejsce zajął Mateusz Moszczyński z klasy VI.

      W kategorii szkoła podstawowa kl. 7-8 + gimnazja nasi uczniowie również okazali się najlepsi: 
I miejsce zajął Olaf Gałęziewski z klasy VII , II  miejsce  zajął Eryk Rogoziński z klasy II b gimnazjum.

Eliminacje powiatowe

        Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach powiatowych które odbyły się
11 kwietnia 2018 roku w internacie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących przy ulicy Wyborskiej w Nidzicy. Tu również nie zawiedli.  W kategorii szkół podstawowych Mateusz Moszczyński zajął III miejsce, a w kategorii gimnazjum i kl. VII – Olaf Gałęziewski zajął II miejsce.

Uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych turniejach.
Przygotowanie uczniów i szkolne eliminacje przeprowadzili p. Sylwia Szczepkowska i p. Zbigniew Czechowski.

Przygotowała: Sylwia Szczepkowska

mzp1 mzp2 mzp3 mzp4 mzp5