MISTRZOSTWA POWIATU NIDZICKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 
ZSRiO JAGARZEWO 

20190522_093251Odpowiadając na zaproszenie Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie w dniu dzisiejszym tj. 22 maja, nasza grupa podjęła rywalizację w I Indywidualnych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych Powiatu Nidzickiego.

20190522_094339Do rywalizacji przystąpiły placówki z powiatu nidzickiego, a dokładniej rzecz ujmując uczniowie z klas VIII SP, oraz III gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowała ósemka uczniów – 5 dziewcząt i 3 chłopców. Wyjazd ten okazał się bardzo owocnym, ponieważ do Janowca Kościelnego wróciliśmy z pięcioma medalami! Mistrzami powiatu nidzickiego zostali: Zuzanna Pokrzywnicka, oraz Mateusz Sobotka, wicemistrzami powiatu Magdalena Kwiatkowska i Kuba Rybacki. Na najniższym stopniu podium stanęła również Patrycja Zembrzuska otrzymując brązowy medal. Pozostali reprezentanci naszej szkoły tj. Marek Chmielewski zajął czwarte miejsce, natomiast dziewczęta: Kinga Moszczyńska i Ewelina Płoska przekroczyły metę na odpowiednio piątym i ósmym miejscu. Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy tego dnia przystąpili do sportowej rywalizacji.

20190522_112223Patronatu nad imprezą udzielił Starosta Powiat Nidzicki, Pan Marcin Paliński, który wraz z wicestarostą Panem Paweł Przybyłek osobiście uhonorował wszystkich medalistów dzisiejszego biegu.

Chcielibyśmy podziękować szkole Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie za zaproszenie, jednocześnie gratulując wzorowo przeprowadzonej imprezy sportowej. Już dzisiaj możemy zadeklarować swój udział w przyszłorocznych biegach przełajowych w Państwa placówce!

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie Kibicuj z klasą

Rafał Pyra