W czwartek 9 maja 2019 roku w plenerach nidzickiego zamku odbyły się XVII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W zawodach zmagały się drużyny ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i obrony cywilnej urzędów gmin z naszego powiatu. Zawodników powitali przedstawiciele Zarządu Rejonowego PCK w Nidzicy oraz starosta nidzicki. W kategorii szkoły podstawowe i gimnazja startowało sześć drużyn, naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy IIIb gimnazjum Zuzanna Węgierska i Dominika Wójcicka. Po rozwiązaniu testu teoretycznego dotyczącego historii PCK i zasad udzielania pierwszej pomocy nasze zawodniczki musiały wykazać się umiejętnościami praktycznymi na pozorowanych stacjach ratowniczych. Trudne do przeprowadzenia w dwuosobowym zespole zadania dotyczyły resuscytacji na fantomie, amputacji dłoni oraz wypadku rowerowego z otwartym złamaniem kości połączonym z atakiem padaczki. Dziewczęta poradziły sobie znakomicie i w wyniku rywalizacji zajęły drugie miejsce. Brawo, gratulacje! Szkoła otrzymała dyplom i cenną statuetkę, a Zuzia i Dominika upominki w postaci kart SD. Zawody zakończyły się wspólnym posiłkiem.

     Chcielibyśmy przekazać ogromne podziękowania Panu Mateuszowi Moszczyńskiemu, strażakowi Ochotniczej Straży Pożarnej z Janowca Kościelnego za poświęcony czas i praktyczne przygotowanie naszej drużyny do zawodów.

Przygotował: Stanisław Kazimierski

Galeria zdjęć