Uczniowie klas VIII Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym
wzięli udział w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” organizowanej przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Tegoroczna „Lekcja o Funduszach Europejskich VI” była poświęcona rozwojowi lokalnemu. Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzieli się, dlaczego ich miejscowości powinny rozwijać się w sposób zrównoważony oraz z poszanowaniem środowiska naturalnego. Poznali możliwości zaangażowania mieszkańców w rozwój lokalny oraz źródła finansowania zmian w swoich miejscowościach. Omówiona zostanie także rola Funduszy Europejskich w procesie rozwoju lokalnego. Nasza szkoła otrzymała bezpłatny pakiet materiałów dydaktycznych: gotowy scenariusz lekcji, edukacyjne gry planszowe „PROJEKT: MIASTO!”, film animowany oraz broszury i gadżety dla wszystkich uczniów uczestniczących w zajęciach. 
Więcej informacji o projekcie na: www.polskawschodnia.gov.pl/lekcja.  Sylwia Szczepkowska