W ramach projektu „Czyste powietrze warunkiem zdrowia” ogłosiliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny na plakat zachęcający do troski o środowisko i czyste powietrze.
            Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VIII. Najpierw uczniowie wspólnie zastanawiali się nad treścią i formą plakatu, a później przystąpili do jego wykonania. Plakat to efekt wspólnej  pracy uczniów i nauczyciela. Wszystkie plakaty wykorzystano w happeningu dla społeczności lokalnej. A oto niektóre hasła umieszczone na plakatach:

                           – Śmieci palimy, środowisko niszczymy
                           – Wszystkim wesoło gdy czyste powietrze wokoło
                           – O zieleń dbasz, czyste powietrze masz
                           – Śmieci palenie niszczy otoczenie
                           – Czyste powietrze,  czyste płuca
                           – Czyste powietrze,  czysty świat

             W konkursie zostały przyznane nagrody. Upominki otrzymali uczniowie z klasy IV, V b       i czteroosobowa grupa uczniów z klasy VI a: Angelika Retkowska, Lena Chmielewska, Zuzanna Cycen i Dominik Moszczyński.
              Wszystkim serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
                                                           
                                                                        Informację przygotowała: Jolanta Radzymińska