II miejsce w Polsce i tytuł ‘Wartościowa Wycieczka Szkolna’
dla naszych wypraw na Podhale!

20191021_162542Chciałbym poinformować społeczność naszej szkoły, że organizowane wyjazdy krajoznawczo-turystyczne Tatry zostały nagrodzone i zajęły II miejsce w ogólnopolskim konkursie skierowanym do nauczycieli pod nazwą: Wartościowa Wycieczka Szkolna. Z wiedzy jaką dysponuję w tym roku przystąpiło do niego blisko 500 szkół z całego kraju. Uroczysta gala finałowa z okazji jego rozstrzygnięcia odbyła się 14 października w kinie Muranów w Warszawie, na którą zaproszeni byli wszyscy tegoroczni laureaci.

20191014_131319Było mi niezmiernie miło przebywać pośród pasjonatów zawodu, którzy przybyli tego dnia do stolicy z najróżniejszych zakątków Polski. Być nominowanym, by później ku memu wielkiemu zaskoczeniu odbierać tak prestiżową nagrodę, to wielki honor i zaszczyt. Satysfakcjonujące jest również to, iż pomimo tego, że Janowiec Kościelny to mała gmina, a Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II to niewielka placówka, zajmując II miejsce w Polsce, poprzez pracę, można doskonale promować swoją Małą Ojczyznę, nie tylko ograniczając się do powiatu ale z szansą bycia zauważonym na arenie całego kraju.  

20191014_132441Bardzo miło jest kiedy ktoś dostrzega i pozytywnie opiniuje nasze dodatkowe zaangażowanie. Wyróżnienia i nagrody to ‘tylko’ wartość dodana działań jakie podejmuje się w pracy z młodzieżą i dla młodzieży. Osobiście uważam, że często zapominane, zwykłe i ciepłe słowo ‘dziękuję’ma nieraz większą moc i wartość aniżeli jakiekolwiek nagrody.

LEAD Technologies Inc. V1.01

Chciałbym podziękować Pani Mariannie Zakrzewskiej bo to dzięki Niej zgłosiłem się do tego konkursu. Szacunek chciałbym wyrazić również Panu Jackowi Górnemu za to, że od pierwszego wyjazdu w 2016 wspólnie realizujemy wyprawy na Podhale, które w dalszym ciągu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Ten sukces motywuje do jeszcze większego wysiłku i jednocześnie pokazuje, że dobrze mamy skalibrowane kompasy, które wskazują właściwie obrane przez nas kierunki działań.

20190911_181634

Rafał Pyra