Bieg patriotyczny 'Tropem Wilczym’

W dniu 03 marca grupa ‘Kibicuj z klasą – Młodzi Patrioci’ już po raz piąty wzięła udział w biegu patriotycznym ‘Tropem Wilczym’, który został zorganizowany w miejscowości Zimna Woda. Zanim wyruszyliśmy z Janowca Kościelnego stanęliśmy przed pomnikiem pułkownika WiN, żołnierza AK i ROAK – Tadeusza Moszczyńskiego ps. Feliks aby zapalić znicze i wspólnie zmówić modlitwę za spokój Jego duszy. Po dotarciu na miejsce, grupa uczestniczyła we Mszy Świętej, po czym całą trasę biegu pokonała razem. Nikt z nas się nie ścigał bo i nie o to w tym wydarzeniu chodzi – nie było żadnej rywalizacji. Przyjechaliśmy jako wspólnota i dlatego też na metę wbiegliśmy równocześnie. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i posililiśmy się ciepłym posiłkiem.

Otrzymując 30 pakietów startowych staliśmy się najliczniejszą grupą zorganizowaną jaka tego dnia wzięła udział w tym ogólnopolskim wydarzeniu. Aby uczcić żołnierzy antykomunistycznego podziemia wykonaliśmy flagę ‘Niezłomni Bohaterowie’, którą rzecz jasna zabraliśmy ze sobą. Dodatkowo każdy uczestnik biegu otrzymał szalik ‘Armia Wyklęta’.

Tego dnia był z nami wójt naszej miejscowości Pan Piotr Rakoczy wraz z małżonką. To bardzo budujące, że zechciał przyłączyć się i tym samym uświetnił swoją osobą to podniosłe wydarzenie, które z roku na rok zyskuje coraz większe zainteresowanie. W imieniu organizatora, jak i –
a nawet przede wszystkim – naszym, serdecznie dziękujemy za przybycie!
Chcielibyśmy również podziękować Dyrekcji Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym oraz firmie Mobilis Mława za udostępnienie autobusu na ten wyjazd. Dziękujemy !

W dniu wczorajszym byliśmy na meczu piłki nożnej pomiędzy Stomil Olsztyn – GKS Tychy. Flaga ‘Niezłomni Bohaterowie’ tego dnia została oficjalnie zaprezentowana olsztyńskiej publiczności. Pełni nadziei i dodatkowego ‘kopa’ po tym co zobaczyliśmy na stadionie olsztyńskiego Stomil’u (wygrana biało-niebieskich 2:0, komplet kibiców na trybunach, fantastyczny doping i oprawa) wierzymy, że nadchodzą lepsze czasy dla naszego klubu – #NowyStomil. Pragniemy w tym miejscu przypomnieć, że ‘byliśmy-jesteśmy-będziemy’ kibicami Dumy Warmii.

Przygotował: Rafał Pyra