Informacja Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

1. Od 9 listopada 2020r. do 29 listopada 2020r. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III.
2. Do 29 listopada 2020r. zostaje przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII.
3. Do 29 listopada 2020r. uczniowie naszej szkoły będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym.
4. Od 9 listopada 2020r. w naszej placówce będzie funkcjonowała świetlica dla uczniów, których rodzice są bezpośrednio zaangażowani w walkę z pandemią COVID-19.
5. W okresie zawieszenia zajęć stacjonarnych uczniów klas ósmych zachęcam do kontynuowania przygotowań do egzaminu ósmoklasisty poprzez dalszą pracę z nauczycielami w ramach kółek zainteresowań przyznawanych z godzin do dyspozycji dyrektora oraz w ramach inicjatyw samych pedagogów.
6. Przedszkole funkcjonuje bez zmian, dojazd dzieci oddziałów przedszkolnych w listopadzie jest zapewniony. Prosimy o zgłaszanie wychowawcy dzieci nieobecnych w celu ustalenia posiłków.
7. Wszystkich proszę o zachowanie zasad ostrożności.

Dyrektor
Ewa Ostrowska

        2020/2021

Kartki z iskierkami emocji

             Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zimowej edycji akcji „Kartki z iskierkami emocji”. Wymiana kartek była zorganizowana w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego EMOCJA. Celem akcji było  przygotowanie kartek bożonarodzeniowych i przesłanie ich do projektowego partnera.
czytaj dalej

Moduł WYOBRAŹNIA – zrealizowany

           W listopadzie, częściowo stacjonarnie, a częściowo zdalnie, uczniowie z klas VI a i VII a zrealizowali II moduł  Międzynarodowego projektu edukacyjnego Emocja – WYOBRAŹNIA. Tym razem dużo rozmawialiśmy o wyobraźni i jej znaczeniu w codziennym życiu. Staraliśmy się znaleźć odpowiedzi na następujące pytania: Co to jest wyobraźnia? Co to znaczy, że ktoś ma wyobraźnię? Jakie cechy ma  człowiek z wyobraźnią? Jak można rozwijać – ćwiczyć wyobraźnię?
czytaj dalej

Zrealizowaliśmy II Moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” – PRZYJAŹŃ i MIŁOŚĆ

             W listopadzie wraz z grupą 5- i 6 – latków zrealizowaliśmy II moduł projektu czytelniczego „Przyjaźń i miłość”. Podobnie jak podczas realizacji pierwszego modułu dzięki dużemu zaangażowaniu, kreatywności i pomysłowości dzieci wykonaliśmy wiele działań.
          Dzieci dowiedziały się czym jest przyjaźń i miłość oraz kim jest prawdziwy przyjaciel. Spróbowały określić cechy, jakimi charakteryzuje się dobry przyjaciel i kolega. Wszystkim naszym poczynaniom towarzyszyła dobra zabawa.
czytaj dalej

ŚWIĘTO SZKOŁY

          22 października po raz 86 obchodziliśmy święto naszej pięknej szkoły. W  tym roku wyjątkowo skromnie, ponieważ tylko z udziałem Pani Dyrektor Ewy Ostrowskiej i Pana Wójta Piotra Rakoczego.
          Uczniowie klasy VI i VIII, pod opieką pani Judyty Wrzeszczyńskiej przygotowali wspaniały, pełen wzruszeń  montaż słowno- muzyczny pt. „ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II –  taki jak ja i ty”. Tradycyjnie występ młodych  artystów wzbogacił śpiew naszych Iskierek.
czytaj dalej

Zrealizowaliśmy I Moduł Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” – SZACUNEK

         W październiku dzieci z oddziału 5 i 6-latków wspólnie z opiekunkami projektu realizowały zadania z Modułu I – SZACUNEK. Wykonaliśmy wiele działań dzięki dużemu zapałowi, zaangażowaniu, kreatywności i pomysłowości dzieci. Wszystkim naszym poczynaniom towarzyszyła dobra zabawa i pozytywne emocje.
czytaj dalej

Miś Uszatek –  przyjaciel dzieci

                 W ramach I modułu Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek” dzieci z oddziału 5-6-latków poznały Misia Uszatka – bohatera dobranocek z dawnych lat. Oglądały bajkę na dużym ekranie i śpiewały wraz z Misiem piosenkę. Dowiedziały się,  jaki jest Miś Uszatek i jak postępuje. Poznały jego charakter i zachowania. Opisywały też jego wygląd. Następnie wykonały kilka prac plastycznych przedstawiających postać Misia z oklapniętym uszkiem.
czytaj dalej

Teatrzyk „Brat i siostra”

                 W grupie 5-6-latków ciągle coś się dzieje. Milą niespodzianką był teatrzyk  przygotowany przez nauczycielki: p. Mariannę Zakrzewską, p. Jolantę Radzymińską i p. Bogusławę Gołębiewską. Panie przygotowały inscenizację bajki „Brat i siostra” i wcieliły się w rolę Zosi, Jasia, Sarenki i Staruszka. Zadanie zrealizowano w ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”.
czytaj dalej

 „Kokosza, grosz do grosza”

                Uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym rozpoczęli realizację ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Kokosza, grosz do grosza”.
czytaj dalej

Tydzień Kariery

     DoradzaMy – zawodowo, wybieraMyodlotowo to hasło tegorocznego OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY, który w dniach 19-25 października 2020r. miał miejsce również w naszej szkole.
czytaj dalej

Zrealizowaliśmy I moduł  Międzynarodowego projektu edukacyjnego EmocjaKREATYWNOŚĆ

              We wrześniu  uczniowie z klas VI a i VII a zrealizowali I moduł  Międzynarodowego projektu edukacyjnego EmocjaKREATYWNOŚĆ. Nasze działania rozpoczęliśmy od stworzenia kącika emocji. Wykorzystujemy emocjometr do badania nastrojów przed i po zajęciach. Uroczyście obchodziliśmy Dzień Kropki. W tę akcję  zaangażowali się uczniowie i nauczyciele z całej szkoły, także dzieci z oddziałów przedszkolnych.
czytaj dalej

„Czytam z klasą” – lekturki spod chmurki

             W roku szkolnym 2020/ 2021 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II    w Janowcu Kościelnym bierze udział w  innowacji pedagogicznej „CZYTAM Z KLASĄ –   lekturki spod chmurki”. Jest to międzynarodowy projekt edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Autorką innowacji jest Honorata Szanecka, nauczyciel i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Klonowie. Innowacja realizowana będzie od 23 września 2020 r. do 21 czerwca 2021r.
czytaj dalej

Działaj z imPETem

         W roku szkolnym 2020/ 2021 nasza szkoła przystąpiła do Programu Edukacyjnego  „Działaj z imPETem!”. Uczniowie klas IV, VI B i VII B pod opieką wychowawców: Krystyny Szulczak, Stanisława Kazimierskiego i Anety Lejk, realizują zadania jako innowację pedagogiczną.
        Jest to projekt edukacyjny, w którym zachęcamy  do segregacji odpadów, podkreślając przy tym, dlaczego warto to robić. Szczególny nacisk kładziemy na butelki PET, które są powszechnie użytkowane w gospodarstwach domowych.
czytaj dalej

Magiczna moc bajek

              W roku szkolnym 2020/ 2021 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym bierze udział w  Międzynarodowym Projekcie Czytelniczym „Magiczna moc bajek” czyli bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni.  Autorkami Projektu są nauczycielki wychowania przedszkolnego: Anna Zielińska i Ludmiła Fabiszewska.
            Głównym celem Projektu jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób z niepełnosprawnością.  
czytaj dalej

„Finansoaktywni”- misja: „Planujemy budżet”

         Umiejętne planowanie budżetu i jego znaczenie w codziennym życiu są tematem przewodnim VI edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni” w którym biorą udział uczniowie klas VII-VIII Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym. W tym roku program odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. 
czytaj dalej

Delegacja ‘Młodych Patriotów’ na Apelu Poległych w Lesie Białuckim

W niedzielę 27 września, otrzymując zaproszenie od Wójta Gminy Iłowo-Osada, oraz Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu wzięliśmy udział w Uroczystym Apelu Poległych w Lesie Białuckim. Uroczystość ta otrzymała Patronat Narodowy Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
czytaj dalej

Społeczność uczniowska ‘Młodych Patriotów’ w Górach Dębowych

W dniu dzisiejszym (26.09.2020) kierunkiem przez nas obranym były Góry Dębowe i pomnik upamiętniający Zacheusza Nowowiejskiego ps. Jeż – Niezłomnego Bohatera pochodzącego z Zembrzusa i działającego w podziemiu niepodległościowym na tym właśnie obszarze. Pojechaliśmy tam aby jako społeczność uczniowska reprezentująca grupę ‘Młodzi Patrioci’ wspólnie oddać cześć i honor nie tylko Zacheuszowi ale również tym wszystkim żołnierzom, którzy nie złożyli broni po 1945 roku i w dalszym ciągu walczyli o wolną i niepodległą ojczyznę. Nasza wizyta w tym miejscu to wyraz hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji, za świadectwo ich męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych.
czytaj dalej

SPORT I PATRIOTYZM. ROWEROWY RAJD NIEPODLEGŁOŚCIOWY

Pierwszy wyjazd rowerowy w nowym roku szkolnym jest już za nami. W piątek, 18 września, wyruszyliśmy do lasów pod Bonisławiem aby kolejny raz zapalić ‘Światło Pamięci’. Punktem docelowym był obelisk upamiętniający pierwsze ofiary ataku Niemiec na Polskę w 1939 roku. Wydarzenie to, zapoczątkowane przez szkołę ZSZiO Nidzica można nazwać cyklicznym – w tym roku odbyła się trzecia odsłona Rajdu Niepodległościowego, w którym od 2 lat bierzemy czynny udział.
czytaj dalej

(otworzy się w nowej zak

Dzień Kropki 

        Od kilku lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.  Nasza szkoła w tym roku pierwszy raz włączyła się w tą akcję.
czytaj dalej

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „EMOCJA”

                          W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła bierze udział w          Międzynarodowym projekcie edukacyjnym EMOCJA wspierającym rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży. Autorzy projektu: Marzena Dziadkowiec, Krystyna Grzegrzółka  Integrative Saturday School in Bristol.
               Projekt składa się z pięciu MODUŁÓW:
I MODUŁ- od 2.09.2020r.- do 11.10.2020r – „KREATYWNOŚĆ”
II MODUŁ- od 02.11.2020r.- do 20.12.2020r. – „WYOBRAŹNIA”
III MODUŁ- od 11.01.2021r. – do 14.02.2021r.- „MOC SŁÓW”
IV MODUŁ- od 01.03.2021r. – do 19.04.2021r. – „EMPATIA”
V MODUŁ- od 10.05.2021r. – do 13.06.2021r.- „OSWAJANIE STRACHU”
czytaj dalej

Narodowe Czytanie 2020

              Tradycją naszej szkoły stał się udział w corocznej akcji Narodowego Czytania.
Z tej okazji Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej skierował specjalne przesłanie.
Napisał m.in.:
         „– Wierzę, że w tym szczególnym dla nas wszystkich czasie, kiedy razem pokonujemy epidemię, wspólna lektura klasyki polskiej literatury jeszcze silniej nas zjednoczy, przynosząc wiele czytelniczej satysfakcji i ponownie łącząc w przekonaniu o doniosłości dzieł naszych największych pisarzy .”
          Lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania była „ Balladyna” Juliusza Słowackiego.
czytaj dalej


                                     2019 / 2020

Dzień Weteranakomandos11   Z okazji Dnia Weterana odbywają się spotkania odczyty i chwile wspomnień. Ci twardzi Komandosi i Weterani z łezką w oku wspominają swoje patriotyczne początki nauki patriotyzmu i miłości do wolności – każdy ma swoją kolebkę patriotyzmu i Spadochroniarstwa.
czytaj dalej

 

Wystawa „Karol Wojtyła. Narodziny”

wjp2      Z okazji przypadającej 18 maja 2020 roku setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II), dzięki staraniom księdza J. Lubińskiego prezentujemy w naszej szkole wystawę przygotowaną przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
czytaj dalej

 

Wyniki konkursu poetyckiego „Wy jesteście solą ziemi

PIOTR TARWACKI      Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym pod patronatem honorowym  Piotra Rakoczego Wójta Gminy Janowiec Kościelny i Parafii p.w. św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym ogłasza wyniki konkursu poetyckiego o św. Janie Pawle II  Wy jesteście solą ziemi„.
czytaj dalej

Uczniowie naszej szkoły uczcili 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maj25

   Uczniowie naszej szkoły, chociaż pozostają w domach uczcili 229 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
czytaj dalej

Oferta edukacyjna Branżowej Szkoły I Stopnia-Piątki

Piątki

Przedstawiamy ofertę kolejnej szkoły. Tym razem jest to Szkoła Branżowa I Stopnia  w Piątkach.
czytaj dalej

Oferta edukacyjna Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia w Nidzicy
             przy ul. K. Barke 2  

zdz Nidzica

       Uczniowie klasy ósmej. Przedstawiamy ofertę kolejnej szkoły z Nidzicy. Zachęcamy do
zapoznania się.
czytaj dalej

Oferta edukacyjna I LO w Mławie

ulotka I LO Mława

  Uczniowie klasy ósmej.Przedstawiamy ofertę edukacyjną I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie.
czytaj dalej

Otrzymaliśmy wsparcie w ramach Programu Grantowego
 Fundacji ING Dzieciom

fundacja-ing-dzieciom    Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym otrzymała wsparcie w wysokości 9100zł w ramach Programu Grantowego Fundacji ING Dzieciom.
czytaj dalej

229 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Akcja wywieś flagę zrób zdjęcie”.

Kolaż maj

    W związku ze zbliżającą się 229 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja przygotowaliśmy dla Was interaktywne zdjęcie nawiązujące do tego wydarzenia.
czytaj dalej

 Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy

Plakat zszio

      Drogi uczniu klasy ósmej .Przedstawiamy kolejną ofertę szkoły.Przeczytaj także list Dyrektora ZSZiO w Nidzicy.
czytaj dalej

Oferta edukacyjna Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego

ZSONIDZICA v4

     Drodzy ósmoklasiści! Kolejna szkoła przesłała ofertę edukacyjną. Prosimy o zapoznanie się.
czytaj dalej

 Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie na rok szkolny 2020/2021

Jagarzewo

        Uwaga uczniowie klasy ósmej. Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie przesłał dla Was ofertę edukacyjną. Zapraszamy do zapoznania się z nią.
czytaj dalej

Erasmus+ Przygotowanie tradycyjnych kartek świątecznych

Kartki 01WIARY, że to szybko minieNADZIEI, że się pozbieramy, MIŁOŚCI, która pozwala to przetrwać!
czytaj dalej

Konkurs Poetycki o Janie Pawle II

Zdjecie1 (1)

 REGULAMIN  KONKURSU  POETYCKIEGO O ŚW. JANIE PAWLE II
„Wy jesteście solą ziemi”

Karta zgłoszenia

EUROPEJSKI DZIEŃ LOGOPEDY

dav               Dnia 10.03.2020 r. w naszej placówce odbyły się gry i zabawy z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas  I – III w ramach Europejskiego Dnia Logopedy.
               Dzieci z przedszkola oraz uczniowie zaprezentowali wiersze logopedyczne. Wzięli także udział w zabawie  logopedycznej „Narysuj – co kojarzy ci się z daną literą”. Prace były bardzo ciekawe, niektóre w formie pięknych ilustracji. Wspólnie nauczyliśmy się krótkiego wierszyka logopedycznego, który stanowił przerywnik naszego spotkania. Uczniowie kl. III otrzymali do uzupełnienia tekst literą r lub l, a następnie musieli go pięknie i poprawnie przeczytać. 
czytaj dalej

           Znamy już budowę książki- lekcja biblioteczna w klasie III SP

Lekcja biblioteczna6               W piątek, 6 marca 2010 roku, uczniowie klasy trzeciej Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Znamy już budowę książki”. 
              Jako wprowadzenie do tematu uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną o historii książki: od naskalnych rysunków na ścianach jaskiń do książki elektronicznej. Dzieci żywo dyskutowały o poszczególnych etapach ewolucji książki.
czytaj dalej

                                          Zawiesiliśmy budki lęgowe

Resized_20200306_110843         W ramach projektu „Dbamy o ptaki” uczniowie zawiesili w pobliżu szkoły budki lęgowe. Wiedzę na temat  z czego i jak zrobić budki oraz gdzie i kiedy najlepiej je zawiesić zdobyli podczas spotkania z pracownikami Nadleśnictwa Nidzica p. Iwoną Miller oraz p. Piotrem Rogalskim.
              Budki lęgowe ułatwiają życie ptakom, które budują gniazda w coraz rzadziej spotykanych dziuplach, a do naszego ogrodu mogą wnieść nie tylko bioróżnorodność, ale także pozwolą na obserwację ptasiego życia. Poza tym wiadomo, że ptaki w ogrodzie są niezwykle pożyteczne i pomagają w walce ze szkodnikami. Budki lęgowe powinny być wieszana przede wszystkim tam, gdzie brakuje naturalnych dziupli. Wieszając je trzeba wziąć pod uwagę bezpieczeństwo ptaków.
czytaj dalej

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

20200302_063725

02 marca o godzinie 09.00 zebraliśmy się na dolnym korytarzu placówki aby przy wystawie ‘Żołnierze Wyklęci – Podziemna Armia Powraca’ wysłuchać kim byli, a także dlaczego i z kim, pomimo zakończenia II wojny światowej, w dalszym ciągu walczyli nasi Niezłomni Bohaterowie.
czytaj dalej

MŁODZI PATRIOCI KOLEJNY RAZ NA BIEGU TROPEM WILCZYM

20200301_123726Udział naszej grupy w biegu patriotycznym ku czci Żołnierzy Wyklętych w Zimnej Wodzie to już tradycja. Tegoroczna edycja była piątą z naszym udziałem, w której razem z mieszkańcami powiatu nidzickiego uczciliśmy pamięć żołnierzy antykomunistycznego podziemia. Stanowili oni Armię Wyklętą, ponieważ nie godzili się na rządy komunistów w Polsce i po II wojnie światowej w dalszym ciągu walczyli o wolną i niepodległą Ojczyznę.
czytaj dalej

Nasza Duma – Duma Warmii – Stomil Olsztyn

20200229_193141

W sobotę, 29 lutego, grupa ‘Kibicuj z klasą – Młodzi Patrioci’ wybrała się do stolicy Warmii i Mazur aby na żywo uczestniczyć w inauguracji rundy wiosennej piłkarskiej I ligi. Zanim pojawiliśmy się na olsztyńskim stadionie pojechaliśmy do Dobrego Miasta by pod pomnikiem katyńskim kolejny raz zostawić nasze ‘Światła Pamięci’.
czytaj dalej

Zajęcia na basenie – nauka, sport, rekreacja.

20200227_092841W naszej placówce, w ramach zajęć wychowania fizycznego, organizowane są wyjazdy na basen w Chorzelach, w powiacie przasnyskim. W dniu dzisiejszym (27.02.) uczniowie klas IV-V-VI kolejny raz mieli okazję doskonalić swoje pływackie umiejętności.
czytaj dalej

 Szkoła w Janowcu Kościelnym już kolejny raz bierze udział
w projekcie BAKCYL

bakcyl sp9

       Projekt BAKCYL to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
czytaj dalej

Mobilne kino w szkole

kino8    W  poniedziałek 24 lutego 2020r. zawitało do naszej szkoły mobilne kino. Sala gimnastyczna została przekształcona w olbrzymią  salę kinową. Wszystkie okna zostały przesłonięte ciemną kurtyną, a na środku pojawił się sporych rozmiarów ekran.
czytaj dalej

Taniec Kwiatów na balu karnawałowym

      Dnia 20 lutego 2020 roku podczas Balu Karnawałowego uczennice klasy Va (Aleksandra Krajewska, Aleksandra Sadowska, Weronika Wacikowska, Wiktoria Meler, Natalia Chmielewska, Nikola Ługoska, Zuzanna Kowalczyk, Lena Gaworska, Ula Bielasta) zaprezentowały się w „Tańcu Kwiatów„. Ciekawy układ chorograficzny przygotowała p. Agnieszka Piotrkowska.
czytaj dalej

Spotkanie z ppłk. Adamem Szymanowiczem

zdjęcie 1      19 lutego 2020 roku mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ppłk. Adama Szymanowicza, prodziekana Wydziału Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W dwugodzinnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy siódmej i ósmej.
czytaj dalej

Wizyta na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim

uwm27     Grupa uczniów z klas Vb, VIa i VIb naszej szkoły odwiedziła Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Zwiedziliśmy pracownie Podstaw Konstrukcji Maszyn, Mechaniki Płynów i Nowych Technologii.
czytaj dalej

Karnawałowe maski- warsztaty

Maski15

    18 lutego w ramach integracyjnych spotkań międzypokoleniowych w oddziale przedszkolnym i 5-6 latków, odbyły się warsztaty plastyczno- twórcze, na których dzieciaczki wyczarowały piękne maski karnawałowe.
czytaj dalej

Erasmus + z Janowca Kościelnego na zachodnim krańcu Europy

Wizyta w Portugalii

?

   Od 8 do 15 lutego grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym wraz z opiekunami- koordynatorem projektu panem Piotrem Szczepkowskim i panem dyrektorem Jackiem Górnym brała udział w wizycie w partnerskiej szkole w Portugalii.  Wizyta ta to kolejny etap realizacji projektu „A nod to our heritage”- „Szacunek dla naszego dziedzictwa”, który realizowany jest przy współpracy ze szkołami z Grecji, Hiszpanii i Portugalii.
czytaj dalej

Młodzi Patrioci – kolejny rok pracy na rzecz szeroko pojętego patriotyzmu!

56770616_2259514474118323_1913897934596866048_oData 14 luty kojarzy się uczniom przede wszystkim ze świętem zakochanych – Walentynkami. Należy jednak pamiętać, że tego dnia – dokładnie 78 lat temu, decyzją Naczelnego Wodza Sił Zbrojnych, powstała (z przekształcenia Związku Walki Zbrojnej), Armia Krajowa. Wielka, świetnie zorganizowana i skutecznie działająca podziemna armia, która okazała się fenomenem nie tylko w Europie ale i na całym świecie.
czytaj dalej

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020

dbi1   Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI)  od 2004 roku organizowany jest z inicjatywy Komisji Europejskiej. Początkowo DBI świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata. Tegorocznej edycja  organizowana jest pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.
czytaj dalej

Dbamy o ptaki – spotkanie z leśnikiem

                  dav
          12 lutego w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Nidzica. Swoją obecnością zaszczycili nas pani Iwona Miller i pan Piotr Rogalski.
          Celem spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym. Ponadto prowadzący opowiedzieli, w jakim celu zakłada się budki lęgowe.
czytaj dalej

Walentynki u najmłodszych

Walentynki 030

        6 lutego 2020 roku  pani Judyta Wrzeszczyńska i pan Przemek Dudek– nauczyciele naszej placówki i przedstawiciele stowarzyszenia Bene Fide zorganizowali dla maluszków – przedszkolaków i 5-6 latków warsztaty walentynkowe.
czytaj dalej

Dyplomy za wytrwałą pracę na zajęciach korekcyjno-kompensacyjnych

84696816_714552525743633_1296321713771905024_nW naszej placówce, w roku szkolnym 2019/2020, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne są prowadzone dla dwóch oddziałów klasowych tj. dla klasy I SP oraz klasy III SP. W I semestrze były one skierowane dla chłopców natomiast od drugiego półrocza nastąpiła zmiana i odbywają się z dziewczętami tychże klas.
czytaj dalej

 Wizyta w Portugalii w ramach programu Erasmus+ rozpoczęta

portugalia1
     Od 8 do 15 lutego 2020 roku grupa naszych uczniów weźmie udział w wyjeździe do partnerskiej szkoły z programu Erasmus+ w Portugalii. Wizyta odbywa się w ramach realizacji międzynarodowego projektu “A nod to our heritage”-Szacunek dla naszego dziedzictwa.
czytaj dalej

IV edycja 'Noworocznego Turnieju Piłki Nożnej Rodacy Bohaterom 2020’

20200118_134328

W dniu dzisiejszym chciałbym zaprezentować Państwu galerię zdjęć z turnieju, jaki odbył się w naszej placówce 18 stycznia 2020 roku. Był on skierowany do młodzieży szkolnej z gminy Janowiec Kościelny – zarówno uczniów SP Janowiec Kościelny, SP Waśniewo, jak również absolwentów tychże szkół, którzy nie ukończyli 18 roku życia.
czytaj dalej

 

XII  OGÓLNOPOLSKA PATRIOTYCZNA PIELGRZYMKA NA JASNĄ GÓRĘ

20200111_150520W sobotę, 11 stycznia, wraz z przedstawicielami grupy ‘Kibicuj z klasą – Młodzi Patrioci’ uczestniczyliśmy w patriotycznej pielgrzymce kibiców, która po raz 12 odbyła się na Jasnej Górze.
czytaj dalej

RUSZYŁY ZAPISY DO IV EDYCJI TURNIEJU RODACY BOHATEROM!

t rb 2020 małyRafał Pyra

Jasełka szkolne

dig       20 grudnia 2019 r. cała społeczność szkoły wraz z przybyłymi gośćmi obejrzała jasełka w wykonaniu uczniów klasy V a. Uczniowie pięknie wcielili się w role granych postaci. Władze gminy wraz z Panią Dyrektor Ewą Ostrowską złożyły życzenia całej społeczności szkolnej.
czytaj dalej

Wspólne warsztaty świąteczne w zerówce

kartki sw w zerówce03

      W okresie przedświątecznym pani Judyta Wrzeszczyńska i pan Przemek Dudek, nauczyciele naszej szkoły i przedstawiciele Bene Fide, zorganizowali dla rodziców i dzieci z oddziału 5-6 latków warsztaty.
czytaj dalej

Wycieczka do Ciechanowa

                   dav
            18 grudnia uczniowie z klas IV- VIII wraz z opiekunami: p. Jolantą Radzymińską, p. Iwoną Chmielewską, p. Anetą Lejk i p. Stanisławem Kazimierskim udali się na wycieczkę do Ciechanowa. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Zamku Książąt Mazowieckich.
czytaj dalej

II EDYCJA PROJEKTU KZK MP – ‘SZLAKIEM MIEJSC PAMIĘCI. WARSZAWA’

20191214_134532Nazwa: Szlakiem Miejsc Pamięci
Termin realizacji: Wyjazd 14.12.2019, godzina 07.00 Powrót: 15.12.2019, godzina 01.00 Łączny czas wyprawy: 18 godzin
Wybranych miejsc pamięci: 11
Ilość zniczy: 45
Realizatorzy: Alicja Gołębiewska, Piotr Tarwacki, Wiktor Gołębiewski, Szymon Szulc, opiekun grupy Rafał Pyra.
Czytaj więcej

Sukces w Olimpiadzie Polskiego Czerwonego Krzyża

pck1          W dniu 13.12.2019r, w internacie ZSZ i O przy ul. Wyborskiej w Nidzicy odbyły się eliminacje rejonowe XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu PCK. Celem Olimpiady jest kształtowanie wśród uczniów postaw i zachowań prozdrowotnych.
czytaj dalej

 

Kolejne działania w ramach projektu „Czyste powietrze warunkiem zdrowia”

               sdr

Prezentacja multimedialna „Czyste powietrze wokół nas”

Ulotka S. O. S. dla Ziemi

Zakup pomocy dydaktycznych z środków WFOŚ i GW w Olsztynie

 

Gotowi do realizacji zadań w ramach projektu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”

20191205_114430Chcielibyśmy Państwa poinformować, że w roku 2019/2020 będziemy realizować zadania aby móc ubiegać się o Certyfikat ‘Szkoły Wiernej Dziedzictwu’. Nadawany jest on przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i ma na celu wyróżnienie szkół i placówek oświatowych, które
czytaj dalej

Warsztaty z pieczenia i dekorowania pierników w „zerówce”

Pierniczki17
        Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasze przedszkolaki z oddziału zerowego zamieniły się w znakomitych cukierników i podjęły się bardzo pracochłonnego zadania, jakim jest wypiek tradycyjnych pierników.
czytaj dalej

Szkolne biwakowanie 'Rowerowej Rodziny’

78151348_2717201838349582_7793193406695473152_oOd kilku lat wprowadzamy na naszych biwakach kolejne nowości i atrakcje (na miarę możliwości naszej placówki), które mają za zadanie ulepszyć-uatrakcyjnić te spotkania. Z założenia jest to czas dla dzieci i młodzieży, który spędzają w swoim towarzystwie, integrując się ze sobą i świetnie przy tym bawiąc.
czytaj dalej

MIKOŁAJKI 

MIKOŁAJKI07
          6 grudnia  to jeden  z najbardziej oczekiwanych dni w roku przez przedszkolaków i uczniów edukacji wczesnoszkolnej.  Uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani czerwono.
Z wielką radością  powitaliśmy Mikołaja w naszej szkole. Przybył punktualnie,  z dużym workiem prezentów.
czytaj dalej

Zajęcia sportowe w ramach Szkolnego Klubu Sportowego

20191122_184658Serdecznie zapraszamy na zajęcia wszystkich uczniów naszej szkoły – tych, którzy lubią spędzać swój wolny czas aktywnie, do naszej sportowej grupy. Aby móc je realizować w ramach projektu Szkolny Klub Sportowy, należy odebrać zgodę od nauczyciela prowadzącego – Rafała Pyra. Powinna być ona wypełniona przez Rodzica i z powrotem dostarczona do szkoły.
Zobacz więcej

Warsztaty plastyczne Erasmus+ wykonanie kartek świątecznych

20191129_185609

    Świętom Bożego Narodzenia towarzyszy przeszło stuletnia tradycja wysyłania kartek świątecznych z życzeniami. Niestety, jest coraz mniej osób, które wysyłają życzenia tradycyjną pocztą. Ale nawet najciekawszy SMS, MMS, czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej, kolorowej, własnoręcznie wykonanej świątecznej kartki!
czytaj dalej

Lekcja z akordeonem w oddziale „0”

Lekcja z akordeonem28
           Na początku grudnia 2019 r. oddział 5-6 latków naszej szkoły odwiedził z akordeonem pan Paweł Waleriański.
czytaj dalej

Andrzejki w naszej szkole

dyskoteka004

      28 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. W pierwszej kolejności swoje taneczne umiejętności pokazały klasy najmłodsze.
czytaj dalej

Projekt  „Razem dbajmy o naszą przyrodę, a będziemy mieć piękny świat           w nagrodę”

80096681_3246266098724073_5165543375759212544_n               W ramach projektu „Razem dbajmy o naszą przyrodę, a będziemy mieć piękny świat w nagrodę”, uczniowie kl. I – VI uczestniczyli w zajęciach ekologicznych.
             Celem zajęć było rozwijanie wśród uczniów świadomości ekologicznej, poznanie zasad segregacji odpadów ( kolorów i przeznaczenia poszczególnych pojemników ), rozwijanie  umiejętności segregowania śmieci oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego.
czytaj dalej

Z działań Samorządu Uczniowskiego- Dzień Pluszowego Misia

miś03

     Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.
czytaj dalej

Świąteczne warsztaty z przedszkolakami z Waśniewa

ww58

     26 listopada nasze 5-6 latki gościły u swoich rówieśników w Szkole Podstawowej w Waśniewie-Grabowie.
czytaj dalej

Konkurs wiedzy „O powietrzu wiemy wszystko”

DSC02042            W ramach projektu ,, Czyste powietrze warunkiem zdrowia” przeprowadzony został konkurs wiedzy dla klas VI – VIII – ,, O powietrzu wiemy wszystko”. Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Aneta Lejk.
            Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o powietrzu, jego zanieczyszczeniu oraz podniesienie świadomości ekologicznej wśród uczniów.

czytaj dalej

ŻYCZLIWI-SZCZĘŚLIWI. Akcja Samorządu Szkolnego

życzliwość08

      21 listopada to  DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI, z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów mini-fotobudkę.  Sami zobaczcie jak nam wyszło .
czytaj dalej

Dzień Pracownika Socjalnego

socjalny14

      21 listopada to DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO, z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował piękne życzenia i słodkie upominki a uczniowie oddziału 5-6 latków cudne laurki.
czytaj dalej

  Dzień Życzliwości

1

          21 listopada obchodzony jest, jako Światowy Dzień Życzliwości. To święto pozytywnych emocji i dobrych uczynków. Idea świętowania Dnia Życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 1973 roku, jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a
Egiptem.
czytaj dalej

Konkursy plastyczne „Zdrowo oddychamy” i  „Czyste powietrze wokół nas”

Konkurs3             W ramach projektu „Czyste powietrze warunkiem zdrowia” przeprowadzone zostały dwa konkursy plastyczne: „Zdrowo oddychamy” i  „Czyste powietrze wokół nas”.
           Celem konkursów było rozwijanie uzdolnień plastycznych i zaciekawienie uczestników konkursu tematyką ochrony środowiska przed zanieczyszczeniami oraz szkodliwością ich wpływu na otaczające nas środowisko i zdrowie człowieka.
czytaj dalej

 Dzień Jeża

IMG_20191113_104847141   13 listopada 2019 roku, opiekun Samorządu Szkolnego p. Judyta Wrzeszczyńska zorganizowała dla oddziału 5-6 latków DZIEŃ JEŻA.
czytaj dalej

Konkurs na plakat „Dbamy o środowisko”

Plakat6               W ramach projektu „Czyste powietrze warunkiem zdrowia” ogłosiliśmy w naszej szkole konkurs plastyczny na plakat zachęcający do troski o środowisko i czyste powietrze.
              Konkurs adresowany był do uczniów klas I-VIII. Najpierw uczniowie wspólnie zastanawiali się nad treścią i formą plakatu, a później przystąpili do jego wykonania. Plakat to efekt wspólnej  pracy uczniów i nauczyciela. Wszystkie plakaty wykorzystano w happeningu dla społeczności lokalnej.
czytaj dalej

Szkolna akcja „Podziel się kanapką”

kanapka2         W środę, 13 listopada 2019 roku, już po raz kolejny, Szkolne Koło PCK oraz  Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowały w naszej szkole akcję „Podziel się kanapką„. Jej celem było uwrażliwienie społeczności szkolnej na potrzeby osób z najbliższego otoczenia oraz propagowanie idei dzielenia się z innymi tym, co posiadamy.
czytaj dalej

 BohaterON w Twojej Szkole

Bohater1    BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
czytaj dalej

„Niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale bardzo kosztownym”

Święto Niepodległości02     11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.W naszej szkole uroczystość ta miała miejsce 8 listopada o symbolicznej godzinie 11.11.
czytaj dalej

Dzień Postaci z Bajek

IMG_20191105_103647222

     5 listopada po raz pierwszy Samorząd Uczniowski zorganizował DZIEŃ POSTACI Z BAJEK:)
W tym dniu naszych milusińskich odwiedziła MYSZKA MIKI I ŚPIĄCA KRÓLEWNA.
czytaj dalej

Happening i bieg „Oddychamy czystym powietrzem”

dav                 W ramach projektu  „Czyste powietrze warunkiem zdrowia”, w naszej szkole został zorganizowany ekologiczny happening dla lokalnej społeczności. Głównym celem happeningu było  podniesienie świadomości uczniów, rodziców i mieszkańców na temat znaczenia świeżego powietrza dla zdrowia,  uwrażliwienie na dbałość o czyste powietrze oraz zwiększenie wiedzy na temat zanieczyszczeń  powietrza.
czytaj dalej

Hospicjum to też życie – Pola Nadziei

polan9       Dnia 30 października 2019 r. po raz drugi uczestniczyliśmy w akcji „Pola Nadziei”. Wolontariusze wraz z Panią Dyrektor i opiekunem  Szkolnego Koła Wolontariatu zasadzili cebulki żonkili,  które w maju zakwitną.
czytaj dalej

’Tu Was nie ma, lecz jesteście przecież…’

20191027_192324Jakże naturalne i smutne jednocześnie. Pomimo świadomości, że tak samo nieuchronnie i z pustymi rękami odejdziemy, jak przyszliśmy, to cierpimy z powodu śmierci bliskich i zazwyczaj z przerażeniem myślimy o własnym kresie ziemskiego żywota. Jedyny aspekt naszej egzystencji, pod względem którego jesteśmy wszyscy równi to kruchość ludzkiego istnienia.
czytaj dalej

Tydzień Kariery w naszej szkole

0001

            W dniach od 21 do 27 października trwał Ogólnopolski Tydzień Kariery.  W naszym województwie hasło TK brzmiało „Wielokulturowość kapitałem przyszłości”. Również nasza szkoła przyłączyła się do tych działań. Uczniowie mogli poznać zawód policjanta, etnografa, przygotowali prezentacje o zawodach przyszłości a na świetlicy rozwiązywali zagadki i poznawali ciekawe zawody.
c
zytaj dalej

85 lat Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym

śwszkoły27    23.10.2019 roku obchodziliśmy 85-lecie istnienia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym i nadanie jej nowego sztandaru. Sztandar to tradycja i wartość, na które warto ślubować.
czytaj dalej

„Wolności oddać nie umiem…” – koncert profilaktyczny Gabriela Fleszara

20191017_103024               „Wolności oddać nie umiem…” – pod takim hasłem 17 października 2019r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym odbył się koncert Gabriela Fleszara, w którym uczestniczyli uczniowie klas VI-VIII.
czytaj dalej

„Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki…”

Pas 1

    Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym powiększyła się o grono pierwszoklasistów. W szkole odbyło się ślubowanie  i pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  To bardzo ważna i niezwykła uroczystość  w szkolnym kalendarzu imprez, która odbywa się tradycyjnie, jak co roku  w październiku. W apelu udział wzięli uczniowie klas pierwszych, wychowawcy, dyrekcja szkoły, rodzice oraz zaproszeni goście.
czytaj dalej

Pasowanie na przedszkolaka

Pasowanie- przedszkole04

     W dniu 15 października 2019 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym odbyła sie ważna uroczystość. Było to pasowanie na przedszkolaka. Wśród zaproszonych gości byli rodzice, Pan Wójt, Pani Dyrektor i grupa starszych dzieci wraz z wychowawczynią.
czytaj dalej

II miejsce w Polsce i tytuł ‘Wartościowa Wycieczka Szkolna’
dla naszych wypraw na Podhale!

20191021_162542Chciałbym poinformować społeczność naszej szkoły, że organizowane wyjazdy krajoznawczo-turystyczne Tatry zostały nagrodzone i zajęły II miejsce w ogólnopolskim konkursie skierowanym do nauczycieli pod nazwą: Wartościowa Wycieczka Szkolna.
czytaj dalej

Zakończyliśmy jesienny sezon Turystyki Rowerowej 2019/2020

20191012_133251      Planując wycieczki czy to piesze czy rowerowe zawsze warto mieć jasno obrany cel. Realizując wyjazdy ‘Śladami miejsc pamięci’ tym razem przemierzaliśmy granice trzech powiatów: nidzickiego, mławskiego i działdowskiego aby docelowo dojechać do lasów białuckich.
czytaj dalej

Pierwsza pomoc przedmedyczna dla najmłodszych

pppm1      09.10.2019r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II gościliśmy  grupę strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w NidzicyOchotniczej Straży Pożarnej z Janowca Kościelnego, którzy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy.
czytaj dalej

 

Wycieczka do REZERWATU PRZYRODY „KONIUSZANKA”

Koniuszanka12                W ramach realizowanego w szkole projektu ” Czyste powietrze warunkiem zdrowia”,
8 października 2019 roku, uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w żywej lekcji przyrody, która odbyła się w Rezerwacie przyrody ” Koniuszanka”, niedaleko Nidzicy.
czytaj dalej

     Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

tabliczka10

      Dnia 04.10.2019  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym przystąpiła do  „Światowych Dni Tabliczki Mnożenia”. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie .
czytaj dalej

 

Wycieczka do Warszawy i Powsina

sdr               1 października 2019 roku uczniowie biorący udział w projekcie: „Czyste powietrze warunkiem zdrowia” wzięli udział w wycieczce do Warszawy i Powsina.
                Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz Ogrodu Botanicznego w Powsinie, a także spacer po mieście i obejrzenie zabytków stolicy.
czytaj dalej

Europejski Tydzień Kodowania  #CodeWeek2019

codeweek_ico      Nauka programowania z roku na rok zwiększa swoje znaczenie. Rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia jest niezbędny w kształceniu przyszłych programistów. Rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne tego zagadnienia powodują atrakcyjność zajęć. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty! 
czytaj dalej

 

Wycieczka rowerowa na przedwojenną granicę polsko-niemiecką

2Będąc na Rajdzie Rowerowym w Górach Dębowych otrzymaliśmy propozycję od Pana Witolda Zagożdżon aby dołączyć do młodzieży szkolnej z ZSZiO Nidzica i za tydzień wspólnie wziąć udział w II Rajdzie Niepodległościowym.
czytaj dalej

Doradztwo zawodowe w naszej szkole

Spotkanie zawodozn2   Najlepszym wsparciem dla młodych ludzi w ich poszukiwaniu i planowaniu swojej ścieżki kariery jest doświadczenie osób, które szkołę już ukończyły. Z myślą o tym w ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, zaplanowaliśmy cykl spotkań z absolwentami różnych szkół i zawodów, gdyż ich osiągnięcia, sukcesy, praca, którą z pasją wykonują są najlepszym drogowskazem dla uczącej się młodzieży.
czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

gczyt2     Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Ogólnopolski ,,Dzień Głośnego Czytania” obchodzony jest 29 września i został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku.
czytaj dalej

„Dino – nowy przyjaciel”


Dino03
        1 października 2019 roku, uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III naszej szkoły obejrzeli przedstawienie teatralne „Dino – nowy przyjaciel” w wykonaniu teatru Duet z Krakowa.
czytaj dalej

 SPORT I PATRIOTYZM TO ZAWSZE DOSKONAŁE POŁĄCZENIE!

20190928_144001    W sobotę, 28 września, nasza grupa turystyki rowerowej wzięła udział w sportowym, patriotycznym wydarzeniu, jakim był IX Rowerowy Rajd Gwiaździsty Zacheusza Nowowiejskiego w Górach Dębowych.
czytaj dalej

 

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZO – TURYSTYCZNA ‘TATRY 2019’

20190911_181634W tym roku odbyła się już czwarta edycja wyjazdu naszej szkolnej grupy na Podhale, którą z powodzeniem realizujemy od 2016 roku. Lista uczestników wycieczki Tatry 2019’ zapełniła się w niespełna tydzień i już we wrześniu ubiegłego roku wiedzieliśmy (Rafał Pyra, Jacek Górny), że również za rok będziemy przemierzać szlaki piesze, rowerowe, a także wodne z naszymi podopiecznymi.
czytaj dalej

      Wizyta robocza w Grecji w ramach realizacji projektu Erasmus+

GR 1
W dniach 18-24 września 2019 roku w ramach realizacji projektu Erasmus+ „Szacunek dla naszego dziedzictwa”, troje nauczycieli naszej szkoły
 wzięło udział w wizycie roboczej, którą zorganizowała szkoła z Grecji.
czytaj dalej

Sprzątanie świata 2019

IMG_20190920_092108        Dnia 20.09.2019 roku, tak jak w poprzednich latach, przystąpiliśmy do akcji   ,,Sprzątanie świata”
                                                  Hasło tegorocznej edycji to: 
                                       „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”
Uczniowie naszej szkoły z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Poszczególne klasy wraz z opiekunami przystąpiły do posprzątania przydzielonych im terenów w obrębie miejscowości Janowiec Kościelny.
czytaj dalej

 

Pielgrzymka do Rostkowa

rostk8    14 września 2019 roku uczniowie naszej szkoły udali się na Pielgrzymkę do Rostkowa. Autokarem udaliśmy się do Przasnysza. Zwiedziliśmy Kościół św. Wojciecha, w którym św. Stanisław został ochrzczony. Oczekując na wyjście śpiewem chwaliliśmy Pana. Wreszcie ruszyliśmy w promieniach słońca, wędrowało się super!
czytaj dalej

ŚWIATŁO PAMIĘCI 2019
WYPRAWA NA POLSKIE CMENTARZE WOJENNE

KATYŃ3Poniżej przedstawiony został opis z wyjazdu na Polskie Cmentarze Wojenne w ramach akcji „Światło Pamięci 2019”. Do tej inicjatywy w bieżącym roku przyłączyła się również nasza placówka, której znicze zapłonęły w Katyniu, Miednoje, Kuropatach, Wilnie, a także w Ponarach.
czytaj dalej 

W szkolnej bibliotece

SAM_0624               W poniedziałek, 16 września, 5 i 6- latki wybrały się do biblioteki szkolnej. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem.
czytaj dalej

Poznajemy zasady ruchu drogowego

SAM_0649            19 września 5 i 6-latki wraz z paniami udały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki było przypomnienie sobie zasad ruchu drogowego jak również zaobserwowanie zachowania się pieszych i kierowców.
czytaj dalej

Z wizytą w gabinecie pani pielęgniarki

SAM_0630        18 września 5 i 6-latki odwiedziły gabinet pani pielęgniarki, która opowiedziała o wykonywanym przez siebie zawodzie. W czasie spotkania przedszkolaki dowiedziały się, jak należy o siebie dbać, jak zapobiegać infekcji, jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia.
czytaj dalej 

 

Wizyta Przedszkolaków w Gminnej Bibliotece Publicznej
w Janowcu Kościelnym

70332194_520782515183570_1764934931034669056_n            W dniu 11 września 2019 r. w ramach rozpoczynającego się projektu „MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK” Przedszkolaki odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Janowcu Kościelnym. Dzieci dowiedziały się jak założyć Kartę Małego Czytelnika, która pozwoli im na zdobycie imiennego dyplomu. Na koniec wizyty Kierownik Samorządowego Ośrodka Kultury – Pan Waldemar Pyracki przeczytał dzieciom wiersz Marii Konopnickiej pt.: „Stefek Burczymucha”.
czytaj dalej

Warsztaty ogrodnicze w ramach Projektu „Razem dbajmy o naszą przyrodę,
a będziemy mieli piękny świat w nagrodę”

1!           W ramach Projektu „Razem dbajmy o naszą przyrodę, a będziemy mieli piękny świat w nagrodę” uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym w dniu 12 września 2019 r. udali się na warsztaty ogrodnicze do Wioski Garncarskiej w Kamionce.
czytaj dalej

Bezpieczna droga do szkoły

20190913_094255              Najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym
w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” odwiedził pan dzielnicowy asp. Marcin Łątkowski.

                W trakcie spotkania nasi uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby zapobiec nieszczęśliwym wypadkom. Poprawa stanu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, kształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie dzieciom zagrożeń, z jakimi mogą się spotkać w drodze do i ze szkoły to najważniejszy cel akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.
czytaj dalej

Razem dbajmy o naszą przyrodę, a będziemy mieć piękny świat w nagrodę

projekteko        Projekt  „Razem dbajmy o naszą przyrodę, a będziemy mieć piękny świat w nagrodę” realizowany jest przez grupę „Aktywni ekolodzy” przy Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno – Oświatowym „Bene Fide„.
czytaj dalej

Narodowe Czytanie w bibliotece szkolnej

ncz10        6 września biblioteka szkolna zaangażowała się w akcję Narodowe Czytanie 2019. W tym roku zaprosiliśmy do wspólnego czytania szanownych gości – przedstawicieli instytucji współpracujących ze szkołą.
czytaj dalej

#PrzerwanyMarsz – obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej

 

20190902_105601
     2 września 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Jednak tym razem była ona jakże inna od poprzednich.
czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

rroku8        2 września 2019 roku o godz. 8.10 Mszą św. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020, której przewodniczył ks.  Kanonik Jacek Lubiński. Podczas Mszy św. oprócz rodziców, uczniów i grona pedagogicznego obecne były szczególne osoby, które w swoim dzieciństwie doświadczyły czasów wojny i miały przerwaną naukę w szkole.    
czytaj dalej

Przerwany marsz – symboliczne dokończenie przerwanej nauki w polskich szkołach w 1939r

przerwany_marsz_1          Społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym weźmie udział w akcji pn. „Przerwany marsz…” zainicjowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej RP. Akcja ta ma polegać na symbolicznym dokończeniu, przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej, marszu do szkoły ówczesnej młodzieży.
czytaj dalej

 Nasza szkoła na „Gminnym Święcie Pieczonego Ziemniaka 2019

ziemniak1        W tym dniu nawet pięknie udekorowany wjazd do szkoły przypomina, że w  Janowcu są dożynki. Już wchodząc na stadion goście mogli obejrzeć wystawę plastyczną prac naszych uczniów, plon wojewódzkiego konkursu pt. „Dobre relacje w mojej rodzinie” przeprowadzonego z okazji XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny.
czytaj dalej

  2018/2019

 

100 – lecie Polskiego Czerwonego Krzyża

100pck1Polski Czerwony Krzyż obchodzi 100-lecie istnienia. Jubileusz uroczyście świętowano 27 czerwca 2019 roku w Sali Rycerskiej nidzickiego zamku.
czytaj dalej

Podsumowanie konkursu laboratoryjno – przyrodniczego

krpp5      Po raz kolejny na początku maja został ogłoszony konkurs laboratoryjno- przyrodniczy. Uczniowie zaprezentowali wiele ciekawych doświadczeń w formie prezentacji multimedialnych, filmów oraz pokazów.
czytaj dalej

Żegnamy przedszkole

Zakończenie przedszkola31              16 czerwca był  dniem szczególnym, albowiem był to czas pożegnania z przedszkolem. W związku z tym na uroczystości byli p. dyrektor Ewa Ostrowska,  rodzice  i wychowawcy. Dla niektórych przedszkolaków zakończył się pierwszy etap edukacji. Będą uczniami klasy pierwszej, będą mieli nową panią. Pozostali  po wakacjach  przejdą do grupy starszaków.
czytaj dalej

Laureat Konkursu plastycznego „Dbam o swoje bezpieczeństwo”

dbam1         W IX edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego w tym roku wzięło udział 1169 uczniów ze 114 szkół podstawowych z terenu województwa warmińsko-mazurskiego. Spośród otrzymanych prac powiatowa komisja konkursowa wybrała po 3 prace, które przekazała do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.
czytaj dalej

                                           Nasze pierwsze „PRAWO JAZDY”.

dav
      11 czerwca 2019 roku nasi czwartoklasiści skończyli całoroczne przygotowania do zdobycia karty rowerowej. Na zajęciach wychowania fizycznego pod opieką p. Agnieszki Piotrkowskiej ćwiczyli sprawność jazdy, a na lekcjach techniki z p. Jadwigą Kazimierską poznawali zasady ruchu drogowego, obsługę techniczną roweru i elementy pomocy przedlekarskiej.
czytaj dalej

                                  Projekt edukacyjny „Pieniądze”

pieniądze3         12.06.2019 r. klasa I SP i III A Gim pod opieką Pani Elżbiety Zielińskiej i Pani Sabiny Żebrowskiej zakończyli realizację projektu edukacyjnego „Pieniądze”. Projekt rozpoczął się 13 maja 2019 r. zapoznaliśmy wówczas rodziców i uczniów z harmonogramem projektu.
czytaj dalej

Festiwal Nauki i Dzień Ziemi

fesn1         7 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbyły się dwie imprezy: Festiwal Nauki oraz Dzień Ziemi. Uczniowie klasy VIII przygotowali ciekawe doświadczenia i zaprezentowali je młodszym kolegom i koleżankom.
czytaj dalej

Wycieczka przedszkolaków do Nidzicy

Madagaskar11
              5 czerwca najmłodsi uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Nidzicy. Pobyt w tym pięknym mieście rozpoczęli  od wizyty w  sali zabaw „Madagaskar”. Dzieci zjeżdżały na zjeżdżalniach wprost do basenu wypełnionego po brzegi różnokolorowymi piłeczkami, wspinały się po linach i skakały na trampolinach. Korzystały także z innych atrakcji.
czytaj dalej

                       Może będę strażakiem? – wizyta w Straży Pożarnej

Strażak16
              4 czerwca przedszkolaki i dzieci z „zerówki” były na wycieczce w Straży Pożarnej. Strażak p. Marcin Wesołowski w interesujący sposób opowiadał o pracy strażaka oraz o urządzeniach używanych w trakcie akcji ratowniczej. Zapoznał dzieci z numerem alarmowym do straży pożarnej oraz opowiedział o zagrożeniach  pożarem i  postępowaniu w trakcie pożaru. 
czytaj dalej

Segregacja odpadów sposobem na oszczędzanie

segr1          Mając na względzie dobro ogólnospołeczne i kształtowanie  odpowiedzialności za swoje środowisko naturalne, uczniowie klas trzecich gimnazjum na lekcjach biologii, na przełomie maja i czerwca 2019 roku, zrealizowali krótki projekt pt. „Segregacja odpadów sposobem na oszczędzanie„.
czytaj dalej

Konkurs rozstrzygnięty …

kon3        W niedzielę 2 czerwca 2019r. w kościele św. Wojciecha w Nidzicy została podsumowana praca na rzecz kampanii  „Pola Nadziei”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą.
czytaj dalej

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II w Ciechanowie

kjp1         22 maja 2019 roku uczennice klasy VI: Dominika Szulczak, Alicja Szczepkowska i Daria Stankiewicz wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Janie Pawle II w Ciechanowie. Dziewczęta pracowały w zespole rozwiązując zadania.
czytaj dalej

Moc atrakcji w Trójmieście

trójmiasto26        28 maja 2019r., we wtorek, uczniowie klas  I – IV wraz z wychowawcami zwiedzali Trójmiasto. O godzinie 7.00 w dobrym nastroju wyruszyliśmy autokarem sprzed budynku  naszej szkoły. Gdańsk powitał nas deszczem.
czytaj dalej

Dobrze Cię widzieć

dcw1      W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej  „Dobrze cię widzieć”. Jest ona  realizowana w ramach projektu „Bezpieczna droga„. Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności dzieci i młodzieży.
czytaj dalej

Kochana Mamo, kochany Tato!

Dzień mamy i taty
              24 maja 2019 r. w naszym przedszkolu odbyła się niezwykła uroczystość. Wspaniałymi gośćmi byli Rodzice, dla których nasze dzielne przedszkolaki przygotowały pod opieką wychowawczyń Ewy Czechowskiej i Bogusławy Gołębiewskiej piękną niespodziankę, wyjątkowe artystyczne występy.
czytaj dalej

Nasza szkoła w projekcie BAKCYL

Bakcyl        Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do projektu BAKCYL. Projekt ten  to stały proces przekazywania młodzieży, przez pracowników bankowych, praktycznej wiedzy finansowej i umiejętności wykorzystywania usług finansowych, tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.
czytaj dalej

Biegi uliczne w Janowie – kolejne medale dla naszych reprezentantów

20190529_105935Równo tydzień od ostatniego startu w biegach przełajowych w Jagarzewie pojechaliśmy do Janowa aby w sąsiedniej gminie podjąć rywalizację w XXVIII Otwartych Biegach im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego.
czytaj dalej

Nasi uczniowie na Dniu Otwartym w ZSZiO w Nidzicy

Nidzica 10
     29 maja 2019 roku w ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, uczniowie najstarszych klas naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy.
czytaj dalej

                                         Poezja z kropli rosy czyni diament 

Spotkanie z poetką24
          23 maja z okazji 91 urodzin i wydania tomiku poezji „ Wznoszę serce do Boga” odbyło się spotkanie z poetką ludową p. Barbarą Krajewską.
czytaj dalej        

MISTRZOSTWA POWIATU NIDZICKIEGO W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH 
ZSRiO JAGARZEWO 

20190522_093251Odpowiadając na zaproszenie Zespołu Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie w dniu dzisiejszym tj. 22 maja, nasza grupa podjęła rywalizację w I Indywidualnych Mistrzostwach w Biegach Przełajowych Powiatu Nidzickiego.
czytaj dalej

Dzień Otwarty w ZSRiO w Jagarzewie

Dzień Otwarty Jagarzewo05
22 maja 2019 roku uczniowie klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej wzięli udział w Dniu Otwartym zorganizowanym przez zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących w Jagarzewie.
czytaj dalej

Symbol szczytnych wartości – nowy Sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym

sztandar 2‘Celem pracy wychowawczej jest kształcenie młodych, obdarzonych społeczną wrażliwością ludzi, którzy kochają swoją ojczyznę, swoją małą ojczyznę, znają i szanują jej historię, jej tradycje i symbole. Symbole, które pomagają nam zachować naszą tożsamość. Sztandar to niezwykle ważny symbol patriotycznego ducha i duchowej niezłomności
czytaj dalej

Majowe spotkanie z Erasmusem w Polsce

LynaW dniach od 14 do 21 maja 2019 roku w naszej szkole gościli partnerzy z międzynarodowego projektu Erasmus+ „A nod to our heritage” – „Szacunek dla naszego dziedzictwa”.  Motywem przewodnim projektu jest poznanie dziedzictwa i kultury naszego kraju, a także krajów partnerskich. Uczestnicy projektu rozwijają także swoje zdolności językowe, ponieważ językiem roboczym projektu jest język angielski. Poniżej przedstawiamy relacje z poszczególnych dni projektowych.

Dzień 1
Witamy naszych partnerów

Dzień 2
W pięknym mieście Gdańsk

Dzień 3
Lokalna historia i piękna przyroda

Dzień 4
Dzień rodzinny.Wizyta w Warszawie

Dzień 5
Podsumowanie wizyty. Spotkanie w Kamionce

Dzień 6
Ostatni dzień naszego spotkania

 

ERASMUS+ na rowerze.
Polska-Portugalia-Grecja-Hiszpania w deszczowym plenerze.

20190517_172006W Janowcu Kościelnym od kilku dni gościmy uczniów z Europy Zachodniej w ramach Erasmus+ tj. programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. (więcej o programie znajdziecie Państwo pod linkiem https://erasmusplus.org.pl).
W związku z tym, iż w naszej szkole od wielu lat funkcjonuje moduł turystyki rowerowej postanowiliśmy – korzystając z czasu wolnego grupy projektowejzaproponować naszym gościom wycieczkę rowerową po pobliskich terenach
czytaj dalej

„Czy znasz mity greckie?” – turniej międzyklasowy

Mity27       Już po raz dziesiąty odbył się konkurs czytelniczy dla uczniów klas piątych pt. „ Czy znasz mity greckie?zorganizowany przez p. Iwonę Chmielewską i p. Wiesławę Górną.
czytaj dalej

Spotkanie z kolejną szkołą średnią – ZSZiO w Nidzicy

ZSZiO1    13 maja 2019 roku, uczniowie klas VIII i III gimnazjum poznali ofertę kolejnej szkoły średniej z naszego regionu. Tym razem było to spotkanie z dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy panem Dariuszem Wółkiewiczem.
c
zytaj dalej

ROWEROWA SOBOTA

20190511_164115       W dniu wczorajszym tj. 11 maja 2019r., korzystając z przepięknej pogody, wyruszyliśmy grupą Turystyki Rowerowej do Nidzicy, aby jako kibice wziąć udział w piłkarskich derbach powiatu nidzickiego. Tego dnia do rywalizacji przystąpiły zespoły MKS Start Nidzica i LKS Orzeł Janowiec Kościelny.
czytaj dalej

Biwak klasy VII SP – ” Nocka w szkole „

biwak5         Noc z 10 na 11 maja 2019 roku w szkole w Janowcu Kościelnym należała do nas. Spotkaliśmy się po południu o godzinie 18.00  w 12 – osobowej grupie. Każdy oprócz śpiworów, koców i pyszności do jedzenia, zabrał zapas dobrego humoru. Jak spędziliśmy czas ?
czytaj dalej 

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK

mpppck10        W czwartek 9 maja 2019 roku w plenerach nidzickiego zamku odbyły się XVII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. W zawodach zmagały się drużyny ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i obrony cywilnej urzędów gmin z naszego powiatu.
czytaj dalej

Spotkanie z dyrektorem ZSO w Nidzicy

Rozpoczęła się rekrutacja do szkół średnich

LO Nidzica2

       W ramach realizacji Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego, 9 maja 2019 roku uczniowie najstarszych klas naszej szkoły, mieli okazję poznać ofertę edukacyjną Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Nidzicy, którą przedstawił dyrektor tej placówki pan Bogdan Malinowski.
czytaj dalej

Na szlaku zamkowych tajemnic i wielkiej bitwy

Malbork11

           7 maja 2019 roku uczniowie klas V i VI wraz z opiekunami p. A. Lejk, p. M. Tarwacką, p. A. Piotrkowską i p. S. Szczepkowską wzięli udział w wycieczce do Malborka i Grunwaldu.
czytaj dalej

‚Wygrywa tylko ten, kto ma jasno określony cel
i nieodparte pragnienie, aby go osiągnąć’

20190502_074944Zdjęcie 1. Brama obozu koncentracyjnego Auschwitz II – Birkenau

Wykorzystując przerwę od zajęć edukacyjnych wyruszyłem z misją rozpropagowania właściwego i jedynego słusznego nazewnictwa określającego kto tak naprawdę odpowiada za wybudowanie obozów koncentracyjnych w Polsce. Zaprojektowałem szatę graficzną flagi, którą mogłem sfinansować za pieniądze zebrane podczas zawodów sportowych, jakie program ‘Kibicuj z klasą’ zorganizował w marcu br. na terenie naszej placówki.
czytaj dalej

 

Kampania „Pola Nadziei” zakończona

polan3    W dniach 24 – 26 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym zakończyliśmy kampanię „Pola Nadziei„. Żonkile posadzone jesienią wiosną przepięknie zakwitły, nadszedł więc czas, by je zebrać.
czytaj dalej

                                „Tuwim dzieciom” – Dzień Książki i Praw Autorskich

Konkurs21

           Z okazji Dnia Książki i Praw Autorskich– biblioteka szkolna przygotowała imprezę czytelniczą  dla klas I-IV i ich wychowawców  pt. „ Tuwim dzieciom”. Celem tej  imprezy była:   popularyzacja twórczości  Juliana Tuwima, sprawdzenie w atrakcyjny sposób znajomości twórczości  Juliana Tuwima, kształcenie i doskonalenie umiejętności recytacji utworów poety, budzenie dziecięcej wyobraźni, rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, mobilizowanie do wypożyczania i czytania ciekawych książek. Miesiąc wcześniej został ogłoszony konkurs recytatorski utworów poety.  Została przygotowana  gazetka  na temat twórczości Juliana Tuwima i wystawka jego książek.
czytaj dalej

 

Poznajemy kolejną szkołę średnią- ZSRiO w Jagarzewie

JagarzewoJagarzewo 1

           6 maja 2019 roku uczniowie klas III gimnazjum i VIII szkoły podstawowej mieli okazję poznać ofertę kolejnej szkoły średniej. Tym razem był to Zespół Szkół Rolniczych i Ogólnokształcących z Jagarzewa.
czytaj dalej

Święto Konstytucji 3 Maja

maj12       26 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbył się apel poświęcony 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IIIa gimnazjum krótko przybliżyli okoliczności uchwalenia konstytucji.
czytaj dalej

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza palma Poboża”

pal17      W niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia 2019 roku w kościele w Janowcu Kościelnym ogłoszono wyniki konkursu na najpiękniejszą palmę Poboża, którego organizatorami od kilku lat są: Gmina Janowiec Kościelny, Parafia pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela w Janowcu Kościelnym  i Fundacja ” ITAJ ” ze Szczepkowa Borowego.
czytaj dalej

Finał akcji „KUP PALMĘ POMÓŻ POTRZEBUJĄCEMU”

palma finał1       25 kwietnia jako przedstawiciele organizatorów akcji pomocy chorej na mukowiscydozę sześcioletniej Nadii, mieszkanki naszej gminy,  pojechaliśmy do Trząsk. Z wielką radością przekazaliśmy  rodzicom dziewczynki  fundusze zebrane dzięki pracy i hojności wielu ludzi.
czytaj dalej

Pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

OLYMPUS DIGITAL CAMERA     24 kwietnia 2019r w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II gościliśmy strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy oraz  Ochotniczej Straży Pożarnej z Janowca Kościelnego, którzy przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy.
czytaj dalej

Kiermasz palm wielkanocnych

palma08       7 i 14 kwietnia 2019 roku   wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym i Szkoły Podstawowej w Waśniewie–Grabowie w Kościele po każdej Mszy Świętej sprzedawali wielkanocne palmy. Palmy wykonali uczniowie z obu szkół oraz ich rodzice.
czytaj dalej

Wycieczka do Trójmiasta młodzieży szkolnej 'Kibicuj z klasą’

20190406_185305     W sobotę, 6 kwietnia, wyruszyliśmy na północ kraju aby uczestniczyć w tzw. hicie kolejki – meczu piłki nożnej pomiędzy zespołami Lechii Gdańsk i Lecha Poznań. Nie był to nasz pierwszy wyjazd na wybrzeże, niemniej tym razem oprócz miejsc ‘standardowych’ postanowiliśmy wybrać lokalizacje w których dotychczas nie byliśmy.
czytaj dalej

Tydzień pełen witaminDzień Marchewki20

          Kwiecień przywitał nas słońcem, a my uśmiechnięci obchodziliśmy w szkole – Tydzień Zdrowej Żywności. Nauczyciele wraz z uczniami podejmowali różne działania prozdrowotne. Poniedziałek był Dniem Wody, wtorek Dniem Owoca, środa to Dzień Marchewki, w czwartek obchodziliśmy Dzień Mleka, a tydzień zakończyliśmy Dniem Soku.
Nauczyciele biorący udział w organizacji Tygodnia Zdrowej Żywności to: M. Tarwacka,
J. Radzymińska, M. Zakrzewska, 
K. Szulczak i A. Lejk.
           Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom stołówki szkolnej, którzy zaangażowali się w pracę podczas obchodów Tygodnia Pełnego Witamin.

Dzień Wody

Dzień Owoca

Dzień Marchewki

Dzień Mleka

Dzień Soku

„Takie będą Rzeczpospolite, jakie ich młodzieży chowanie…”.

20190330_151052W dniu 30 marca, przy pięknej, słonecznej sobocie, społeczność szkolna z gminy Janowiec Kościelny spotkała się na turnieju halowej piłki nożnej w ramach akcji pn. „Światło Pamięci – German Death Camp”.
czytaj dalej

Spotkania z książeczką- zajęcia czytelnicze w bibliotece

Zajęcia czytelnicze08
         W ramach godzin świetlicy szkolnej i biblioteki w klasach 0-IV prowadzone są zajęcia czytelnicze pt. „Spotkania z książeczką”.

czytaj dalej

Co słychać  w przedszkolu ?  

Pałac Kultury i Nauki15
           Maluchy w przedszkolu nie powinny się nudzić- to pewne. Panie wychowawczynie i opiekunki wymyślają różne zajęcia, w których dzieci aktywnie i bardzo chętnie uczestniczą, a każdy dzień niesie ze sobą nowe wyzwania i przygody.

Projekt „Budowle”

Wiosenny ogródek

Wiosenne kwiatki

Trzymam formę tańcząc

Konkurs na kartkę wielkanocną

kartka        Uczniowie klas I – IV z naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez Caritas w Nidzicy. Wspieramy podopiecznych  hospicjum w ramach kampanii POLA NADZIEI.
czytaj dalej

        Którą szkołę wybiorę? Spotkanie z Centrum Edukacji ZDZ w Nidzicy

zdz1    3 kwietnia 2019 roku, uczniowie klas VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum, poznali kolejną szkołę średnią z naszego regionu. Tym razem w murach naszej szkoły gościliśmy Centrum Edukacji ZDZ w Nidzicy.
czytaj dalej

 Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom”

eliminacje g4
           29 marca 2019 roku, 10 uczniów naszej szkoły wzięło udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Młodzież zapobiega pożarom.
czytaj dalej

Sprawozdanie z II sesji Młodzieżowej Rady Gminy

mrg6     Dnia 27 marca 2019r roku o godz. 8.30 odbyło się II posiedzenie  Młodzieżowej Rady Gminy, na którym obecnych było  8 z 10 radnych.
czytaj dalej

 

Już znamy nową Piramidę Zdrowego Żywienia i Stylu Życia Dzieci i Młodzieży

pogadanka3             W dniu 22 marca 2019 r. pani Beata Rapacka st. asystent ds. promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nidzicy przedstawiła uczniom klas I-III
czytaj dalej


Kukurydziany dzień – dzień zdrowej przekąski

popkorn4
           Dnia 26 marca w klasie drugiej zorganizowaliśmy „Kukurydziany dzień – dzień zdrowej przekąski”.  Na stole pojawił się „ Piesek”
czytaj dalej

Smacznie , zdrowo i witaminowo

plakat18

        Smacznie, zdrowo i witaminowo– takie hasło i wiele innych przyświecało nam, kiedy rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem gazetek ściennych i plakatów na temat zdrowego odżywiania się.
czytaj dalej

„Już wiemy jak być bezpiecznym na wsi”- lekcja z KRUS

Konkurs plastyczny- „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”

KRUS05
             25 marca 2019 roku Placówka Terenowa KRUS w Nidzicy zorganizowała dla uczniów naszej szkoły pogadankę na temat: „Bezpiecznie na wsi”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas I-IV.
czytaj dalej

 „Odrzuć energetyki, posmakuj soku i innej zdrowej żywności” – komiks

dav
         Jednym z wielu zadań  Szkoły Promującej Zdrowie było stworzenie podczas lekcji języka polskiego komiksu  nt. „Odrzuć energetyki, posmakuj soku i innej zdrowej żywności”. Niezwykle ważne przy tworzeniu komiksu było wskazanie uczniom,  jak dużą  rolę w życiu ucznia odgrywa prawidłowe odżywianie się.
czytaj dalej

Szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

„Młodzież zapobiega pożarom”

 OTWP4

           22 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 30 uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
czytaj dalej

                       Wręczenie nagród w konkursie na logo projektu Erasmus+

„A nod to our heritage”

logo3
 Jak zapewne wszystkim wiadomo, wraz z początkiem tego roku szkolnego przystąpiliśmy do międzynarodowego projektu Erasmus+ „A nod to our heritage” – „Szacunek dla naszego dziedzictwa”.
czytaj dalej 

Wiosna z teatrzykiem „Kamishibai”

dig                       W  pierwszy dzień wiosny na dzieci z oddziału przedszkolnego 5 i 6 – latków czekała niespodzianka. Otóż odwiedziła je pani Marianna Zakrzewska i zaprosiła do teatrzyku obrazkowego  „Kamishibai”.
czytaj dalej

                                                Witaminki, witaminki

Siejemy23

      Zima znudziła się naszym przedszkolakom i postanowiły zaprosić do swojej sali wiosnę. Pod uważnym okiem pani Ewy Czechowskiej założyły hodowlę roślin.
czytaj dalej

Wiosenny Kangur Matematyczny

kangur2      21 marca, choć „Dzień Wiosny” to jak w całej Polsce miłośnicy zagadek matematycznych zmierzyli się z zadaniami w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. Każdy z szesnastki uczestniczącej w zmaganiach otrzymał na pamiątkę  układankę przestrzenną w postaci kuli- breloczka.
czytaj dalej

   Co można robić  nocą w szkole podczas weekendu?

biwak5          W piątek, 15 marca 2019 roku, uczniowie klasy V a   wyszli ze szkoły po zajęciach o godz. 13, a o godz. 18 wrócili do niej ze śpiworami, a nawet poduszeczkami. Po co? By spędzić miło czas zrelaksować się po całym tygodniu intensywnej nauki, pośmiać się i porozmawiać.
czytaj dalej

                   Wojewódzki konkurs plastyczny „Katyń-Pamiętamy”

k1 (1)         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie pt. „Katyń-Pamiętamy” w ramach Programu „Katyń…ocalić od zapomnienia”. Organizatorami konkursu są Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej Delegatura w Olsztynie, Rodzina Katyńska w Olsztynie oraz Przedszkole Miejskie Nr 37 w Olsztynie.
czytaj dalej

Pokaz historyczny „Wrzesień 39”

rekonstr5a     11 marca 2019 roku w naszej szkole gościła grupa artystyczna „Rekonstrukto„, która przedstawiła pokaz historyczny pt. „Wrzesień 39” przybliżający losy państwa, narodu i żołnierza polskiego tuż przed wybuchem II wojny światowej.
czytaj dalej

Z działań Samorządu Szkolnego

walenty       Samorząd Szkolny w naszej szkole prężnie działa. Oto relacje z ostatnich akcji organizowanych przez uczniów, które zamieszczone zostały  na Facebooku.

Walentynki

Tłusty czwartek

Dzień Kobiet

Uczciliśmy pamięć Żołnierzy Wyklętych

wyklęci 11    W minionym tygodniu w naszej szkole uczciliśmy pamięć „Żołnierzy Wyklętych”. Uczniowie pod opieką nauczycieli historii p. Sylwii Szczepkowskiej i p. Z. Czechowskiego przygotowali wystawę na temat historii święta i bohaterów tamtych dni.
czytaj dalej

Spotkanie z przedstawicielami Kuratorium Oświaty

spotkanie z przedstawicielami KO 111        Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych, egzamin ósmoklasisty oraz egzamin gimnazjalny były tematami spotkania, które odbyło się 5 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
czytaj dalej

 

Grupa 'Kibicuj z klasą – Młodzi Patrioci’ na biegu Tropem Wilczym

20190303_115601

      W dniu 03 marca grupa ‘Kibicuj z klasą – Młodzi Patrioci’ już po raz piąty wzięła udział
w biegu patriotycznym ‘Tropem Wilczym’, który został zorganizowany w miejscowości Zimna Woda.
czytaj dalej

Baśń muzyczna „W tajemniczej krainie krasnali”.

 krasnale1

         27 lutego uczniowie naszej szkoły byli na edukacyjnym wyjeździe w Nidzicy na baśni muzycznej „W tajemniczej krainie krasnali”.
czytaj dalej

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika12

           25 lutego 2019 r. w  bibliotece zorganizowano spotkanie, podczas którego p. Wiesława Górna dokonała uroczystego pasowania uczniów klasy I na czytelnika. W uroczystości uczestniczyła p. dyrektor Ewa Ostrowska i wychowawczyni klasy I p. Elżbieta Zielińska.
czytaj dalej

Wizyta w Grecji

Grecja25       W dniach od 12 do 19 lutego 2019 r. sześcioro uczniów naszej szkoły wraz z panią dyrektor Ewą Ostrowską i koordynatorem projektu panem Piotrem Szczepkowskim wzięło udział w spotkaniu szkół partnerskich w Atenach w ramach realizacji projektu Erasmus + pod hasłem
„A nod to our heritage” – „Szacunek dla naszego dziedzictwa”.
czytaj dalej

‘Światło Pamięci’ zapłonęło w Warszawie

śpam14       17 lutego 2018 roku wraz z reprezentantami grupy KZK MP pojechaliśmy do stolicy aby ruszyć drogą pomników, pod którymi zapaliliśmy znicze. Chcieliśmy tym samym oddać cześć i szacunek warszawiankom i warszawiakom, którzy oddali swe życie w obronie Wolnej Polski.
czytaj dalej

79 Rocznica Wielkiej Wywózki Polaków na Sybir

kzk mp

      W odpowiedzi na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Olsztynie, 11 lutego wzięliśmy udział w uroczystości poświęconej 79 Rocznicy Wielkiej Wywózki Polaków na Sybir, które odbyły się w Urzędzie Wojewódzkim.
czytaj dalej

Ratujmy nasz Stomil

stomilGrupa ‘Kibicuj z klasą’ przyłączyła się do akcji olsztyńskich kibiców #ratujmynaszstomil.
czytaj dalej

Bal karnawałowy

dig        9 lutego w naszej szkole odbył się Bal karnawałowy. Na początku  wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej obejrzeli  przedstawienie  pt. „Baśń o dwunastu miesiącach”.
czytaj dalej

                                         Dzień Babci i Dziadka


Dzień Babci05
      21 i 22 stycznia to szczególne daty w kalendarzu – Dzień Babci i Dzień Dziadka. W naszej szkole Babcie i Dziadków gościliśmy 18 stycznia 2019 r.
czytaj dalej

Moja pasja – nurkowanie

nurekmrozu1       W dniach 05.02.19 i 07.02.19 uczniowie Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym uczestniczyli w prezentacji pt. Moja pasja – nurkowanie. Zajęcia odbyły się ramach cyklu zajęć z zawodoznawstwa. Poprowadziła je p. Barbara Waśniewska, która od kilku lat nurkuje  na głębokość do 30 metrów.
czytaj dalej

Spotkanie z Przedstawicielami Schroniska „Podaj Łapę

schron1

         Dnia 16 stycznia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym  gościliśmy  Pracowników  Schroniska  w Nidzicy „Podaj Łapę”.  Jest to o miejsce, w którym  każdy niechciany zwierzak znajdzie ciepły kąt i pełną miskę jedzenia.
czytaj dalej

Zaczynamy odliczać czas do startu w Zimnej Wodzie!

pils1      Na równo dwa miesiące przed organizowanym, ogólnopolskim biegiem patriotycznym ‘Tropem Wilczym’, jesteśmy przygotowani do tego wydarzenia w 100 %. Dla wszystkich uczestników reprezentujących tego dnia społeczność KZK MP zamówiono szaliki „Armia Wyklęta”.
czytaj dalej

Spotkanie Bożonarodzeniowe

C        21 grudnia w naszej szkole odbyło się „Spotkanie Bożonarodzeniowe” podczas którego odbyły się Jasełka przygotowane przez Panią Agnieszkę Piotrkowską. W rolę aktorów wcielili się uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej.
czytaj dalej

Wigilia Seniora

13     18 grudnia 2018 roku Wójt Gminy Janowiec Kościelny i Samorządowy Ośrodek Kultury zaprosili Seniorów  z terenu gminy na  Wigilię Seniora
czytaj dalej

 

Akcja charytatywna „Aniołek”

aniołek1        W grudniu 2018 roku Samorząd Uczniowski przy wsparciu Szkolnego Koła Wolontariatu zorganizował akcję charytatywną „ANIOŁEK„. Młodzi Wolontariusze w pobliskich sklepach zbierali żywność i środki czystości dla osób starszych i niepełnosprawnych z terenu naszej gminy.
czytaj dalej

Dyskoteka andrzejkowa

andrzejki1        Oby tradycji stało się zadość również i w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową. Pięknie dziękujemy Nauczycielom za obecność i pełnienie dyżurów.
czytaj dalej na Facebooku

Wolontariackie kolędowanie

kol1      Hej kolęda kolęda… Dnia 28 grudnia 2018 roku ruszyliśmy z grupą wolontariuszy na kolędowanie. Kolędowanie rozpoczęliśmy o godzinie 15:30 i trwało do 17:30. Odwiedziliśmy mieszkańców Janowca – Osiedle.
czytaj dalej

Poznajemy kosmos w mobilnym planetarium

IMG-20181219-WA0004a

        13.12.2018 r. w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym po raz pierwszy odbyły się seanse filmowe w mobilnym Planetarium, czyli dmuchanej kopule, w której mogło zmieścić się nawet 60 osób.
czytaj dalej

Popołudniowe zajęcia sportowe

zsport1      Nasza szkoła w dalszym ciągu realizuje zajęcia w ramach Szkolnego Klubu Sportowego. Program ogłoszony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki umożliwia dzieciom i młodzieży podejmowanie dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego.
czytaj dalej

Wygrana w konkursie o Funduszach Europejskich

wygrana w LOFEV3       Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się wśród laureatów konkursu na najlepsze hasło promujące Fundusze Europejskie i wygrała tablicę interaktywną. Konkurs był organizowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju w ramach akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”.
czytaj dalej

Szkolne Mikołajki

miko1       Dnia 6 grudnia 2018 roku w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym odbyły się mikołajki, których organizatorem byli wychowawcy klas oraz Samorząd Uczniowski. Uczniowie klasy II uroczyście przywitali Mikołaja pięknym wierszem.
czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Wolontariatu

sdw4        5 grudnia 2018 roku  po raz pierwszy  w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariatu. Od września działa Szkolne Koło Wolontariatu, które zrzesza 24 wolontariuszy.
czytaj dalej

Warsztaty profilaktyczne

wpp1      W dniu 27 listopada 2018r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym odbyły się dwa rodzaje warsztatów profilaktycznych w ramach realizacji Programu Wychowawczo – Profilaktycznego oraz Planu Działań w ramach Programu Szkoły Promującej Zdrowie.
czytaj dalej

Świąteczna kartka bożonarodzeniowawarsztaty plastyczne

kartki swiateczne20

         Przed nami kolejne Święta Bożego Narodzenia, które każdemu kojarzą się z pachnącą choinką, mnóstwem prezentów, oraz z wysyłaniem i składaniem najgorętszych życzeń. Dlatego grupa uczniów, która realizuje projekt pt. „Szacunek dla naszego dziedzictwa” w ramach programu Erasmus + spotkała się na  warsztatach plastycznych Świąteczna kartka bożonarodzeniowa.
czytaj dalej

Sezon turystyki rowerowej zakończony!

turb11

W ostatni weekend listopada nasza grupa spotkała się na biwaku szkolnym aby oficjalnie zakończyć rowerowe zmagania w 2018 roku.
czytaj dalej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miś pluszowy (10)

        W  naszej szkole Dzień Pluszowego Misia odbył się 26 listopada. W pięknie udekorowanej sali p. Wiesława Górna powitała uczniów klas  I – III i wychowawców. Na samym początku przedstawiła historię pluszowego misia i przeczytała piękny wiersz „Przyjaciel Misio”.
czytaj dalej

Tydzień życzliwości i Pozdrowień 

dżt1Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności…

      W dniach od 19 do 23 listopada 2018r. na terenie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym obchodziliśmy Tydzień Życzliwości i Pozdrowień.
czytaj dalej

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

niep18a         W dniach 09-11 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym odbyło się szereg wydarzeń mających na celu upamiętnienie 100-lecia niepodległości państwa polskiego.
czytaj dalej

Samorząd Uczniowski w hołdzie Niepodległej

niep      Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym podjął działania mające na celu uczczenie 100 rocznicy odzyskania Niepodległości jak również pomoc osobom potrzebującym. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tych wydarzeń.
Rekord dla Niepodległej
Pamiętamy o grobach żołnierzy spoczywających na janowieckim cmentarzu
Pomagamy Zosi

Pamiętamy o zmarłych nauczycielach i uczniach

gro1     Każdego roku Uczniowie wraz z Opiekunem Samorządu Uczniowskiego  odwiedzają groby zmarłych nauczycieli, dyrektorów  i pracowników szkoły.
czytaj dalej

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

kartki4

         Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły od oddziałów przedszkolnych po gimnazjum, włączyli się w ogólnopolski projekt: „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”.
czytaj dalej

100 zniczy na 100-lecie Niepodległości

znicze         Dla podkreślenia wyjątkowości roku 2018 i setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie naszej szkoły postanowili zorganizować akcję 100 zniczy na 100-lecie Niepodległości. Przez cały październik uczniowie, rodzice i nauczyciele przynosili znicze w kolorach białym lub czerwonym.
czytaj dalej

„Śniadanie Daje Moc” naszym uczniom

Śdm2       Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! 8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Tego dnia uczniowie naszej szkoły poznali 12 zasad zdrowego odżywiania, podkreślających ważną rolę prawidłowego żywienia w codziennym życiu.
czytaj dalej

Akcja edukacyjna „Lekcja o Funduszach Europejskich V

lekcja o funduszach 3      Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich V”, tym samym znaleźliśmy się w gronie 268 placówek oświatowych z 5 województw Polski Wschodniej biorących udział w tym projekcie!
czytaj dalej

Ogólnopolska Sieć Edukacyjna już niedługo w naszej szkole

20181030_104914     We wtorek 30 października br. dyrektorzy szkół z naszego województwa podpisywali umowy dotyczące dostępu do bezpłatnego szybkiego Internetu w ramach programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej  (OSE) realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, którego Operatorem jest Państwowy Instytut Badawczy NASK.
czytaj dalej

Szkolna akcja „Podziel się kanapką

psk5       W poniedziałek, 29 października 2018 roku, Szkolne Koło PCK zorganizowało w naszej szkole akcję „Podziel się kanapką„. Jej celem było uwrażliwienie społeczności szkolnej na potrzeby osób z najbliższego otoczenia oraz propagowanie idei dzielenia się z innymi tym, co posiadamy.
czytaj dalej

Z Janowca Kościelnego do Kraju Basków

Hiszpania 10        W dniach 25 – 29 października 2018 roku nauczyciele naszej szkoły (p. P. Szczepkowski oraz p. S. Szczepkowska) wzięli udział w pierwszej wizycie roboczej w ramach projektu Erasmus+. Spotkanie miało miejsce w miejscowości Laudio, w Hiszpanii.
czytaj dalej

Zwiedzaliśmy skansen w Olsztynku

wol16      26 października uczniowie z klas I – IV uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznego – w Olsztynku. Uczniowie mogli podziwiać zabudowania wiejskie z Warmii, Mazur i innych terenów.
czytaj dalej

Gminny i Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej 

kpp       19 października Samorządowy Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji zorganizował gminne eliminacje konkursu Piosenki Patriotycznej. 27 października odbył się XII Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. Zapraszamy do obejrzenia relacji z tych wydarzeń.

Konkurs Gminny
Konkurs Powiatowy

Uroczyste obchody Święta Szkoły

śs14      Dnia 22 października w naszej szkole zapanowała odświętna atmosfera. W tym roku szkolnym zgodnie z tradycją w programie  znalazły się: akademia poświęcona naszemu patronowi Świętemu Janowi Pawłowi II oraz pasowanie pierwszoklasistów na uczniów.
czytaj dalej

100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej

dąb1      19 października br. w auli Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego miała miejsce uroczysta „Gala dla Niepodległej”, która była podsumowaniem działań w ramach projektu związanego z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pt. Śladami polskości – Warmia i Mazury na drodze ku niepodległej Polsce”. 
czytaj dalej

Młode pokolenia na rynku pracy – Tydzień Kariery

zawody16      Szkoła Podstawowa w Janowcu Kościelnym, propagując świadome wybory edukacyjne i zawodowe, włączyła się do akcji „Ogólnopolski Tydzień Kariery, która trwała od 15 do 21 października 2018 roku. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniach z przedstawicielami różnych zawodów.
czytaj dalej

Turystyka rowerowa – moduły zajęć wychowania fizycznego

turr1      W naszej szkole odbywały się zajęcia wychowania fizycznego o profilu „Moduł Turystyki Rowerowej” (traktowane przez inne szkoły, jak również Kuratorium Oświaty jako innowacyjne). Są one alternatywą dla tych uczniów, którzy pragną spędzać swój czas aktywnie, jednak niekoniecznie w systemie zajęć modułowych – czyli gier zespołowych.
czytaj dalej

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy

smrg4        W środę 16 października 2018 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy  odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy Janowiec Kościelny.
czytaj dalej

Bicie rekordu w resuscytacji krążeniowo-oddechowej

        16 października Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym uczestniczyła w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja została przeprowadzona przy współpracy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy  z okazji  „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca”.
czytaj dalej

Pola Nadziei” w szkole w Janowcu Kościelnym

polan22      Po raz pierwszy nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskiej Kampanii Społeczno- Edukacyjnej „Pola Nadziei.  Jest to kampania mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.
czytaj dalej

Targi Myśliwskie – Arena Expo Ostróda

      W piątek, 12 października 2018 roku, uczniowie klas piątych i szóstych udali się na targi Hubertus Arena do Centrum Expo Mazury w Ostródzie.
czytaj dalej

Rozpoczynamy międzynarodowy projekt Erasmus+


erasmus1
        Od 1 września 2018 roku w Szkole Podstawowej w Janowcu Kościelnym realizowany jest 2-letni międzynarodowy projekt Erasmus+ pod tytułem „Szacunek dla naszego dziedzictwa”. Motywem przewodnim projektu jest poznanie dziedzictwa i kultury naszego kraju, a także krajów partnerskich.
czytaj dalej

Posadziliśmy drzewka na terenie szkoły


sadz10
Podczas Pikniku Ekologicznego, który został zorganizowany 22.09.2018 roku przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe BENE FIDE, nasza społeczność szkolna została nagrodzona sadzonkami różnorodnych krzewów i drzewek, które następnie posadziliśmy na terenie naszej szkoły.
czytaj dalej

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


Dzięń głośnego czytania6
        1 października w godzinach od 9.15 do 11.00 odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania dla klas I-III przygotowany przez p. Wiesławę Górną i p. Iwonę Chmielewską. Nasza szkoła włączyła się w akcję Biedronki – czytając „Gang Słodziaków„.
czytaj dalej

Spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy


radam
12 października na terenie szkoły odbyło się kolejne spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy. Tym razem Rada opracowała szczegółowy plan uroczystości, ale to już niespodzianka 🙂
czytaj dalej

DISCO- OTRZĘSINY


otrzęsiny
     11 października SAMORZĄD UCZNIOWSKI zorganizował dla uczniów klas IV-VII SP i klas III GIM dyskotekę, której atrakcją były otrzęsiny klasy VII przygotowane przez dziewczęta z klas III B GIM.
czytaj dalej

Wyjazd do kina, lekcją patriotyzmu


303 1
      19 września bardzo liczna grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Janowcu Kościelnym z klas  VI –VIII i III gimnazjum obejrzała w kinie „Helios” w Olsztynie film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to opowieść o polskich lotnikach walczących w bitwie o Anglię, adaptacja słynnej książki Arkadego Fiedlera.
czytaj dalej

Stoisko szkolne na Święcie Pieczonego Ziemniaka


ziemniak3
        02 września 2018 roku Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Janowcu Kościelnym, podczas obchodów Święta Pieczonego Ziemniaka przygotowała stoisko szkolne. Poświęcone ono było tematyce Szkół Promujących Zdrowie.
czytaj dalej

‘Światło Pamięci’ na Kresach Wschodnich wciąż płonie

kzk mp
      W dniu 28 czerwca wyruszyłem w kolejną podróż jednośladem na Kresy Wschodnie. Po zeszłorocznej wyprawie na Ukrainę, tym razem kierunkiem obranym były aż dwa państwa bloku wschodniego, a dokładniej Białoruś i Litwa.
czytaj dalej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dekorowanie szkoły na Święto Pieczonego Ziemniaka

Wycieczka Tatry 2018

Pielgrzymka do Rostkowa

Pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej

Wybory Młodzieżowej Rady Gminy

Szkolenie Młodzieżowej Rady Gminy

Dzień Chłopaka

Kolejne spotkanie Młodzieżowej Rady Gminy

Dzień Edukacji Narodowej

 

2017/2018

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Bieg patriotyczny Tropem Wilczym 2018

'Młodzi Patrioci’ w hołdzie Żołnierzom Niezłomnym – Wyklętym

Młodzież zapobiega pożarom

Spotkanie na Olimpie

Żywa lekcja historii

Wojewódzki Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”

Rowerowa wyprawa na Ukrainę

 Akcja profilaktyczna „Chrońmy dziecięce uśmiechy”

 Narodowe Święto Niepodległości

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Pielgrzymka do Częstochowy

Pielgrzymka do Rostkowa

Wycieczka edukacyjna do UWM w Olsztynie      

Święto Szkoły i pasowanie pierwszoklasistów                                     

 

 

2016/2017

Tydzień pierwszej pomocy przedmedycznej

Sprzątanie świata

Wycieczka uczniów do Elbląga

Wycieczka uczniów gimnazjum do Torunia

Sprzątanie Warmii i Mazur

Zajęcia z zakresu udzielania pierwszej pomocy

Ogólnopolski Dzień Matematyki

Kangur Matematyczny

Wyjazd integracyjny klasy Ib gimnazjum

Konkurs Trzymaj Formę

Święto Szkoły cz.1   cz.2   cz.3

Chrzest pierwszoklasistów w gimnazjum

Dzień Nauczyciela

Dzień Chłopaka

Dyskoteka

Wizyta policjantów u pierwszoklasistów

 

2015/2016

Jesteśmy wicemistrzami województwa warmińsko-mazurskiego!

’Kibicuj z klasą’ w Wielkopolsce !

’Kibicuj z klasą’ w hołdzie „Żołnierzom Wyklętym”

’Młodzi Patrioci’ – nowa grupa działająca przy KZK

Zwycięska passa dziewcząt z Janowca trwa nadal.

Mistrzowie Rejonu V – Gimnazjaliści z Janowca Kościelnego !

Kolejne turniejowe zwycięstwo dziewcząt z Janowca Kościelnego

Finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Chłopców

Finał Powiatowego Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt

Stoisko sportowe na Święcie Pieczonego Ziemniaka

Dzień angielski w gimnazjum

Dzień Edukacji Narodowej