Mistrzowie Rejonu V – Gimnazjaliści z Janowca Kościelnego !

      Trwa zwycięski marsz zespołów dziewcząt i chłopców z Janowca Kościelnego w rozgrywkach piłki nożnej Szkolnego Związku Sportowego. W piątek, 13 listopada, męska drużyna gimnazjalna dołączyła do swoich koleżanek, wygrywając finał Rejonu V w piłce nożnej, który odbył się na boisku Orlik w Janowcu Kościelnym. Następnym etapem zawodów będzie finał Regionu, który zostanie przeprowadzony po przerwie zimowej.

     W dniu 13 listopada 2015 roku, o godzinie 10.00, na boisku w Janowcu Kościelnym, odbył się finał Rejonu V w kategorii piłki nożnej chłopców gimnazjum. Do rozgrywek przystąpiły mistrzowie swoich powiatów, drużyny z ZS Janowca Kościelnego, ZS nr 4 w Mrągowie oraz Gimnazjum nr 1 ze Szczytna. Nie dojechała reprezentacja z Pisza, w związku z czym pozostali uczestnicy otrzymali 3 punkty – walkowerem, plus trzy bramki (3:0). Spotkania rozegrano, zgodnie z regulaminem, w wymiarze czasowym 2×15 minut. Arbitrem zawodów był sędzia Grzegorz Szczepkowski.

     Nasza drużyna po okazałym zwycięstwie nad utytułowanym przeciwnikiem ze Szczytna (8:2), poradziła sobie również i w drugim spotkaniu, z grającymi techniczną, finezyjną piłkę, zawodnikami z Mrągowa (5:3). W tegorocznych rozgrywkach chłopcy z Janowca strzelili dotychczas 31 bramek, tracąc 8 i ani razu nie schodząc z boiska pokonanymi.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Gimnazjum nr 1 Szczytno – Gimnazjum nr 4 Mrągowo 2:7
Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum nr 1 Szczytno 8:2
Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum nr 4 Mrągowo 5:3

Tabela końcowa:
1. Gimnazjum Janowiec Kościelny 9 pkt. 16:5
2. Gimnazjum nr 4 Mrągowo 6 pkt. 13:7
3. Gimnazjum nr 1 Szczytno 3 pkt. 7:15
4. Pisz / reprezentant powiatu 0 pkt. 0:9

       Awans do finału Regionu uzyskał zespół ZS Janowiec Kościelny oraz druga ekipa turnieju,
tj. Gimnazjum nr 4 z Mrągowa. Do Rejonu V zaliczamy powiaty: Nidzica, Szczytno, Pisz, Mrągowo.
Drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Moszczyński, Kamil Skaliński, Patryk Szczepkowski, Patryk Szempliński, Łukasz Żabiński, Kacper Walendziak, Adam Kopczyński, Mateusz Piotrowski, Sebastian Szczepkowski, Filip Dzięgielewski.

Przygotował: Rafał Pyra

Galeria zdjęć

regv1 regv2