Dziewczyny z Janowca Kościelnego ponownie najlepszym zespołem powiatu nidzickiego.

      W środę, 07 października, odbył się finał powiatu nidzickiego w turnieju piłki nożnej dziewcząt, organizowany pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. Gospodarzem rozgrywek był zespół z Janowca Kościelnego. Nasza drużyna po pokonaniu swoich koleżanek z Kozłowa awansowała do finałów rejonowych, które odbędą się jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w Piszu.

     Do rywalizacji o tytuł najlepszego zespołu w powiecie nidzickim przystąpiły tylko dwie drużyny – Gimnazjum Kozłowo, oraz Gimnazjum Janowiec Kościelny. Mecz rozegrano na Orliku w wymiarze czasowym 2×20 minut. Od początku inicjatywę przejęły dziewczyny z naszego zespołu, które do przerwy prowadziły już czterema bramkami. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. W dalszym ciągu zespołem atakującym były piłkarki z Janowca, które wykorzystywały każdą nadarzająca się okazję do podwyższenia rezultatu. Po ostatnim gwizdku sędziego licznik zdobytych bramek naszej drużyny zatrzymał się na dziewięciu. Zawodniczki z Kozłowa, które zdobyły honorową bramkę, ustaliły wynik spotkania 9:1.

Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum Kozłowo 9:1.
Bramki dla Janowca Kościelnego zdobywały: Weronika Iwanowska (8), Beata Łączyńska (1).

Przygotował: Rafał Pyra

Galeria zdjęć