Gimnazjum z Janowca Kościelnego mistrzem powiatu nidzickiego w piłce nożnej rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego.

      Janowieckie gimnazjum, w roku szkolnym 2015/2016, zostało najlepsze w rozgrywkach piłki nożnej Szkolnego Związku Sportowego w powiecie nidzickim. Do tego faktu przyczyniła się wcześniejsza wygrana w finale powiatowym zespołu dziewcząt, oraz sukces drużyny naszych chłopców. W związku z powyższym, nasze zawodniczki w finale rejonu zagrają 04 lipca w Białej Piskiej, natomiast chłopcy, 13 listopada, będą gospodarzami tychże rozgrywek.

     Finał powiatu nidzickiego kategorii chłopców gimnazjum odbył się 27 października, na Orliku w Janowcu Kościelnym. Do zawodów o miano najlepszego zespołu przystąpiła drużyna z Kozłowa, oraz wyłoniony w drodze eliminacji gminnych, zespół ze szkoły nr 1 w Nidzicy. W drodze losowania ustalono kolejność spotkań, według którego pierwszy mecz rozegrali chłopcy z Kozłowa i Nidzicy. Spotkanie to było zaciętym widowiskiem, jednak zdobyte przez zawodników nidzickiej jedynki dwie bramki, podcięły skrzydła ambitnie grającemu zespołowi z Kozłowa. Gdy wydawało się, że mecz kontrolują piłkarze z Nidzicy, kontaktowy gol spowodował, iż mecz ten nabrał większego kolorytu. Raz po raz bramkę swojego przeciwnika atakowali chłopcy z Kozłowa, stwarzając coraz groźniejsze sytuacje podbramkowe. Niestety, w ostatnich minutach spotkania, aż trzech zawodników z Kozłowa, za niesportowe zachowanie, otrzymało kary minutowe. Grając w znacznej przewadze nidziczanie, zdobywają trzecią bramkę, ustalając tym samym wynik spotkania.

      W drugim meczu stanęły naprzeciw siebie drużyny z Janowca Kościelnego i Nidzicy. Nasz zespół bardzo dobrze rozpoczął te zawody, gdyż po dziesięciu minutach prowadził dwa do zera. W tym czasie kontrolowaliśmy przebieg spotkania, jednak chwila niefrasobliwości pod koniec pierwszej połowy spowodowała utratę bramki. W drugiej części gra wyrównała się, jednak rezultat długo nie ulegał zmianie. W końcowej części gry mieliśmy doskonałą okazje do rozstrzygnięcia tego meczu, jednak ofiarna interwencja bramkarza z Nidzicy spowodowała, że piłka, po sparowaniu, odbiła się od poprzeczki. To, że niewykorzystane sytuacje się mszczą wiedzą wszyscy, którzy związani są z futbolem. Gdy sędzia, Grzegorz Szczepkowski, oznajmił zawodnikom o doliczonej minucie gry, na strzał zdecydował się zawodnik gości. Piłka uderzona z rotacją, będąc w rękach naszego bramkarza, wyślizgnęła się i wpadła do bramki. Dla naszego zespołu w tym momencie był to mecz w którym nie zdobyliśmy jednego punktu, a niestety, straciliśmy dwa.

    Przystępując do trzeciego spotkania wiedzieliśmy, że aby wygrać cały turniej musieliśmy pokonać zespół z Kozłowa różnicą przynajmniej trzech bramek. Szybko strzelone już na początku meczu dwa gole pozwoliły nam z optymizmem patrzeć na wynik końcowy, jednak kontaktowa bramka dla zespołu kozłowskiego przez chwilę nas usztywniła. Po kilku minutach zespół z Janowca rozkręcił się na dobre i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 8 do 1. Po zmianie stron, wykorzystując wszystkie zmiany zawodników, chłopcy zdobyli kolejne pięć bramek i nie tracąc żadnej, osiągnęli wynik 13:1. Gdy arbiter zawodów po raz ostatni sięgnął po gwizdek, mogliśmy cieszyć się z awansu do finałów rejonu , w których to będziemy gospodarzem rozgrywek.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Gimnazjum Kozłowo – Gimnazjum ZS nr 1 Nidzica 1:3
Gimnazjum ZS nr 1 Nidzica – Gimnazjum Janowiec Kościelny 2:2
Gimnazjum Janowiec Kościelny – Gimnazjum Kozłowo 13:1

Tabela końcowa:
1. Gimnazjum Janowiec Kościelny 4 pkt. 15:3
2. Gimnazjum ZS nr 1 Nidzica 4 pkt. 5:3
3. Gimnazjum Kozłowo 0 pkt. 2:16

       Zespół wystąpił w składzie: Jakub Moszczyński, Kamil Skaliński, Patryk Szczepkowski, Patryk Szempliński, Łukasz Żabiński, Sebastian Szczepkowski, Mateusz Piotrowski, Kacper Walendziak, Filip Dzięgielewski, Adam Kopczyński.

Przygotował: Rafał Pyra

Galeria zdjęć