Nauka programowania z roku na rok zwiększa swoje znaczenie. Rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia jest niezbędny w kształceniu przyszłych programistów. Rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne tego zagadnienia podnoszą atrakcyjność zajęć. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty! Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Do udziału w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania zachęcane są przede wszystkim szkoły na wszystkich szczeblach kształcenia, a także nauczyciele wszystkich przedmiotów, dzięki którym uczniowie mogą skorzystać z możliwości zapoznania się ze światem programowania i kreatywności w cyfrowym świecie. Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów związanych z programowaniem.

     9 października 2019 roku w naszej szkole odbyło się związane Tygodniem Kodowania wydarzenie pod nazwą „Rysowanie z kodem„. Uczniowie klasy ósmej rozpoczęli przygodę z programowaniem tworząc proste rysunki za pomocą kodu języka JavaScript wykorzystując do tego celu materiały przygotowane przez Khan Academy. Rysowanie kodem ludzkiej twarzy i bałwana z elips oraz głowy robota z prostokątów sprawiło uczniom niemałą frajdę. Było super, musimy to kontynuować!

Przygotował: Stanisław Kazimierski

certyfikatGaleria zdjęć