Dnia 10.03.2020 r. w naszej placówce odbyły się gry i zabawy z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas  I – III w ramach Europejskiego Dnia Logopedy.
               Dzieci z przedszkola oraz uczniowie zaprezentowali wiersze logopedyczne. Wzięli także udział w zabawie  logopedycznej „Narysuj – co kojarzy ci się z daną literą”. Prace były bardzo ciekawe, niektóre w formie pięknych ilustracji. Wspólnie nauczyliśmy się krótkiego wierszyka logopedycznego, który stanowił przerywnik naszego spotkania. Uczniowie kl. III otrzymali do uzupełnienia tekst literą r lub l, a następnie musieli go pięknie i poprawnie przeczytać. 
              Przygotowane zostały także stoiska z pomocami do ćwiczeń oddechowych, które są ważnym elementem w kształtowaniu poprawnej wymowy. Dzieci i uczniowie korzystali z dmuchajek, piórek oraz dmuchały kolorowe baloniki i bańki mydlane. Te ćwiczenia przysporzyły dzieciom wiele radości i okazały się bardzo fajną zabawą.
              Na koniec każda klasa otrzymała dyplom za aktywny udział w grach i zabawach logopedycznych oraz skorzystała ze słodkiego poczęstunku.
              Spotkanie przygotowały: logopeda – Marianna Zakrzewska i Jolanta Radzymińska.

                                                                      Informację przygotowała: Marianna Zakrzewska