Żyjemy w dobie nowoczesnych technologii, ale nawet najfajniejszy sms, mms czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej kartki świątecznej. Najdroższe i najbardziej atrakcyjne kartki to te robione ręcznie, dlatego warto włożyć trochę pracy, aby sprawić radość sobie lub swoim bliskim.

     W pierwszych dniach marca 2020 roku uczniowie z projektu Erasmus+ „Szacunek dla naszego dziedzictwa” rozpoczęli przygotowywanie kartek świątecznych dla naszych partnerów z projektu . Podczas warsztatów odwołaliśmy się do tradycji samodzielnego wykonywania świątecznych ozdób i kartek z życzeniami. Uczestnicy sami decydowali, jak będą wyglądać ich kartki i z czego będą się składać.

    Nasza praca była o wiele łatwiejsza, bo mogliśmy korzystaliśmy z plotera. Ploter to urządzenie, które  idealnie sprawdza się do wycinania nawet najbardziej fantazyjnych kształtów.  Robi to precyzyjnie, bez problemu wielokrotnie powtarzając ten sam proces. Zakup plotera został sfinansowany ze środków pozyskanych z programu Erasmus+. Dziękujemy pani Jadwidze Kazimierskiej za pomoc w przygotowaniu kartek i pokazanie nam jak działa ploter.

Życzymy Wszystkim Wesołych Świąt!

                                                                                Koordynator projektu Piotr Szczepkowski

Kartki 01 Kartki 02 Kartki 03 Kartki 04 Kartki 06 Kartki 07 Kartki 08 Kartki 09 Kartki 10 Kartki 11 Kartki 12 Kartki 13 Kartki 14 Kartki 16