Polska-Portugalia-Grecja-Hiszpania w deszczowym plenerze

20190517_172006

W Janowcu Kościelnym od kilku dni gościmy uczniów z Europy Zachodniej w ramach Erasmus+ tj. programu Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. (więcej o programie znajdziecie Państwo pod linkiem https://erasmusplus.org.pl).
W związku z tym, iż w naszej szkole od wielu lat funkcjonuje moduł turystyki rowerowej postanowiliśmy – korzystając z czasu wolnego grupy projektowej – zaproponować naszym gościom wycieczkę rowerową po pobliskich terenach Gminy Janowiec Kościelny i Gminy Janowo. Ku naszej uciesze wszyscy chętnie przystanęli na nasz pomysł. Jesteśmy przekonani, że to popołudnie będzie kojarzyć się z wieloma śmiesznymi, wymagającymi troszkę wysiłku momentami i pozostanie w pamięci naszych gości na bardzo długo.

20190517_155009

Za sprawą ekstremalnej pogody – tj. od oślepiającego słońca, po deszcz, pomruki grzmotów i urwania chmury, oraz różnorodnego ukształtowania terenu tj. jazdy po drodze asfaltowej, polu, lesie, przecinając kałuże, czasem brodząc w błocie, a nawet zażywając błotnych kąpieli, wyprawa ta stała się prawdziwym, rowerowym survival’em.

20190517_173838Pozytywnym jest fakt, że to wszystko absolutnie nie zraziło naszej grupy – uśmiech na twarzy był w każdym momencie tego rowerowego szaleństwa. Osobiście jestem przekonany, że gdy ubrania wyschną, buty z błota zostaną przetarte, tyłek przestanie boleć i znikną zakwasy – pozostaną zdjęcia na naszej stronie i obrazy w pamięci do których na pewno z sentymentem będziemy powracać.

20190517_182325

20190517_171808

20190517_162730

20190517_162609

Podsumowanie

Ilość uczestników na starcie: 34
Ilość uczestników na mecie: 25 plus pies (Joseph/Dżozef)
Niestety kilka osób na starcie zostało ‘pokonanych’ przez deszcz, tym samym nie było im dane zobaczyć zawadzkiego jeziora, przejechać piękną, leśną ścieżką, zażyć kąpieli błotnych, by na końcu osuszyć się w blasku zachodzącego słońca 
Przejechany dystans: 31 kilometry
Trasa: Janowiec Kościelny – Piotrowice – Magdaleniec – Muszaki – Zawady – Szczepkowo Giewarty – Szczepkowo Borowe – Janowiec Kościelny

Więcej zdjęć z tej wyprawy znajdziecie Państwo pod linkiem http://www.facebook.com/kibicujzklasa/ 

Rafał Pyra